Włoszczowskim seniorom bardzo podobał się koncert Andre Rieu w Kinie Muza, za co dziękowali przedstawicielowi Fundacji Artwińskiego Pawłowi Kwietniewskiemu (fot. Fundacja Artwińskiego).

Holenderski skrzypek Andre Rieu zagrał za darmo dla włoszczowskich seniorów w kinie Muza

Fundacja Artwińskiego z Kielc realizuje kolejny etap projektu „Świętokrzyski Senior”, w ramach którego odbyło się kilkanaście ciekawych wyjazdów oraz darmowe seanse kinowe #KinoSenior. Projekt ma na celu integrację osób starszych.

24 września włoszczowscy seniorzy mogli za darmo obejrzeć koncert Andre Rieu „Miłość mieszka pośród nas”. Partnerem wydarzenia było Kino Muza. 

Cała sala kinowa Domu Kultury wypełniona była publicznością (fot. Fundacja Artwińskiego).

W wydarzeniu wzięło udział ponad 150 seniorów, którym towarzyszyła wspaniała atmosfera podczas seansu. Współpraca z pracownikami Kina Muza i Domu Kultury we Włoszczowie przy realizacji różnych działań animacyjnych to prawdziwa przyjemność – powiedział Paweł Kwietniewski z Fundacji Artwińskiego. 

Bijący rekordy sprzedaży i popularności holenderski skrzypek Andre Rieu to jeden z najbardziej uwielbianych artystów świata. Retransmisje letnich koncertów plenerowych wprost z jego rodzinnego Maastricht do kina Muza we Włoszczowie to już tradycja.

Fundacja imienia Stefana Artwińskiego z Kielc w całym regionie organizuje darmowe seanse kinowe dla seniorów. Kolejny odbędzie się w piątek, 29 września w Połańcu. 

Wydarzenie sfinansowano z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030 w ramach Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Operatorem projektu jest Fundacja imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach.

/RB/

UDOSTĘPNIJ