Gospodarze i zaproszeni goście na Gminnym Kongresie Organizacji Pozarządowych w Ciemiętnikach.

Kongres w Danielówce. Wystawna impreza w Ciemiętnikach dla organizacji pozarządowych z gminy Kluczewsko

17 grudnia w gospodarstwie eko-agroturystycznym Danielówka w Ciemiętnikach odbył się Gminny Kongres Organizacji Pozarządowych – pierwsza taka impreza w powiecie włoszczowskim i piąta w województwie, zorganizowana przez Fundację imienia Stefana Artwińskiego z Kielc.

W spotkaniu uczestniczyło około 80 uczestników, w tym między innymi poseł Bartłomiej Dorywalski, wizytator Kuratorium Oświaty Sławomir Krzysztofik, władze samorządowe gminy Kluczewsko oraz przedstawiciele lokalnych organizacji i stowarzyszeń.

Jesteście osobami społecznej aktywności, którym chce się coś więcej, niż tylko to minimum. I nikt was do tego nie zmusza, nikt wam tego nie każe. Jesteście, można powiedzieć, fundamentem gminy Kluczewsko – społecznymi liderami w naszej gminie. Dziękuję za waszą pracę, zaangażowanie, za wasze oddanie sprawom społecznym – mówił Rafał Pałka.

Wójt Kluczewska podziękował też posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu za ogromne wsparcie dla gminy oraz Pawłowi Kwietniewskiemu – dyrektorowi biura Fundacji imienia Stefana Artwińskiego za zaangażowanie w sprawy organizacji pozarządowych.

Dyrektor Kwietniewski, główny organizator spotkania dla organizacji i stowarzyszeń non profit w gminie Kluczewsko, zapoznał uczestników z najnowszymi programami, z których można pozyskać pieniądze na swoją działalność.

Na koniec Bartłomiej Dorywalski, Rafał Pałka i Paweł Kwietniewski złożyli wszystkim życzenia świąteczne, życząc przede wszystkim zdrowia w trudnych czasach pandemii, więcej spokoju i zgody w rodzinach.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ