Uczestnicy i organizatorzy I Turnieju „Dzikich Drużyn” w piłce nożnej mężczyzn w Dobromierzu (fot. LUKS Start Dobromierz).

Młode wilki zdobyły puchar wójta gminy Kluczewsko w turnieju piłki nożnej w Dobromierzu

Drużyna Młodych wilków z powiatu częstochowskiego wygrała I Turniej „Dzikich Drużyn” w piłce nożnej mężczyzn o puchar wójta gminy Kluczewsko.

Impreza sportowa odbyła się 20 czerwca na boisku wielofunkcyjnym przy Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Dobromierzu. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn: trzy z gminy Kluczewsko (AS Roman, Żuczek Dobromierz i Łapczyna Wola) oraz dwie z ościennych powiatów – radomszczańskiego (OSTR Bugaj) i częstochowskiego (Młode wilki).

Pierwsze miejsce i puchar wójta gminy Kluczewsko zdobyła drużyna Młodych wilków, która zagrała w składzie: Wiktor Łysakowski, Igor Łysakowski, Norbert Łysakowski, Dariusz Synowiec, Dawid Lubczyński i Damian Lubczyński. Drugie miejsce wywalczył zespół Bugaj, a trzecie gospodarze – Żuczek Dobromierz.

Królem strzelców z dorobkiem czterech bramek został Norbert Łysakowski reprezentujący drużynę zwycięzców. Najlepszym bramkarzem wybrano Kamila Nowickiego z OSTR Bugaj. Natomiast nagrodę MVP, czyli najlepszego zawodnika organizatorzy przyznali Bartoszowi Przytarskiemu, który grał w barwach ekipy gospodarzy.

Mecze sędziowali Sebastian Olczyk i Robert Dzierzgwa – nauczyciele wychowania fizycznego w miejscowej szkole. Na zakończenie rozgrywek wójt Kluczewska Rafał Pałka wręczył uczestnikom dyplomy, medale, statuetki i puchary.

Organizatorem rozgrywek był Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Start Dobromierz, a fundatorem nagród gmina Kluczewsko. Patronat honorowy nad pierwszą edycją tego turnieju sprawował Rafał Pałka.

/RB/

UDOSTĘPNIJ