Uczestnicy uroczystego podsumowania projektu „Tu mieszkam, tu sprzątam”, które już po raz ósmy odbyło się w remizie w Dobromierzu.

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko świętowało jubileusz 10-lecia powstania

28 października w remizie strażackiej w Dobromierzu odbyła się podwójna uroczystość – podsumowanie akcji ekologicznej „Tu mieszkam, tu sprzątam” oraz jubileusz 10-lecia Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kluczewsko Od pomysłu do działania, które tę akcję koordynowało w ciągu roku.

Spotkanie było okazją do podziękowania partnerom projektu oraz wszystkim osobom i instytucjom, które w ciągu ostatniej dekady współpracowały ze stowarzyszeniem.

Wśród przybyłych gości byli między innymi wójt Kluczewska Rafał Pałka, nadleśniczy Nadleśnictwa Przedbórz Sławomir Nowicki oraz przedstawiciel Przedborskiego Parku Krajobrazowego Dariusz Sommerfeld. Uroczystość w Domu Strażaka w Dobromierzu prowadziła prezes stowarzyszenia Edyta Delczyk-Wasela.

Na początku podsumowano po raz ósmy akcję ekologiczną „Tu mieszkam, tu sprzątam”, w którą zaangażowało się 25 sołectw na 27 wszystkich w gminie (w tym roku w sprzątaniu okolicy wzięło udział 835 osób, co stanowi 17 procent mieszkańców gminy). To jedyna taka akcja proekologiczna w powiecie włoszczowskim, organizowana przez sołectwa.

Edyta Delczyk-Wasela – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kluczewsko

Po raz ósmy udowodniliśmy, że leży nam na sercu czystość otoczenia, w którym żyjemy, że obchodzi nas środowisko przyrodnicze, że zależy nam na tym, aby inni, widząc podejmowane działania, uczyli się tego, co – wydawać by się mogło – oczywiste: produkuje odpady – segreguj, śmieci wyrzucaj do kosza, dbaj o czystość wokół siebie. Jak kropla drąży skałę, tak my dawajmy przykład, uczmy, że trzeba dbać o czystość środowiska – nie tylko dla nas samych, ale też dla przyszłych pokoleń.

Następnie razem z wójtem Kluczewska podziękowała osobiście każdemu przedstawicielowi sołectwa oraz partnerom projektu za udział w akcji „Tu mieszkam, tu sprzątam”, wręczając okolicznościowy dyplom oraz drobny upominek. – Jesteście wielcy – powiedział Rafał Pałka, gratulując członkom stowarzyszenia oraz sołtysom za udział w szczytnej akcji społecznej.

W drugiej części prezes Delczyk-Wasela podsumowała 10-lecie swojej organizacji. Z okazji jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Kluczewsko Od pomysłu do działania nie mogło zabraknąć urodzinowego tortu, „Sto lat” dla jubilatki, lampki szampana oraz życzeń kolejnych jubileuszy. Na koniec zaproszono wszystkich na poczęstunek. Stoły uginały się od pyszności, przygotowanych przez organizatorów.

/RB/

UDOSTĘPNIJ