Wójt Krasocina Ireneusz Gliściński (z lewej) dziękuje posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu za pomoc w pozyskaniu blisko 20 milionów złotych środków rządowych na gminne inwestycje.

Poseł odwiedził największe inwestycje w gminie Krasocin, na które samorząd otrzymał prawie 20 milionów złotych z budżetu państwa

8 sierpnia Bartłomiej Dorywalski – Honorowy Obywatel Krasocina – wizytował trzy największe inwestycje, realizowane przez gminę Krasocin przy współudziale środków rządowych.

Dzięki wsparciu posła, lokalny samorząd pozyskał tylko na trzy inwestycje prawie 20 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Mowa o zakończonej budowie kanalizacji sanitarnej w Ostrowie, dobiegającej końca budowie centrum kulturalnego w Krasocinie oraz przebudowie stadionu sportowego wraz z budową budynku klubowego w Bukowie.

Jeśli chodzi o kanalizację w Ostrowie, inwestycja kosztowała 5 milionów złotych, z czego połowę tej kwoty gmina Krasocin otrzymała z Polskiego Ładu.

Mieszkańcy Ostrowa już dziś mogą podłączać się do kanalizacji. Z rozmów z nimi wynika, że są zadowoleni i z pewnością koszty odprowadzania ścieków zdecydowanie spadną – twierdził poseł Dorywalski przed pompownią ścieków w Ostrowie.

 

Bartłomiej Dorywalski – poseł na Sejm RP

Jako rząd zwracamy uwagę na Polskę lokalną, która wymaga szczególnego wsparcia finansowego, żeby nadgonić szereg zaległości.

 

 

 

 

Jako samorząd sami byśmy sobie nie poradzili. A dodatkowe 2,5 miliona dotacji bardzo wzmocniło tę inwestycję i dzięki temu mogła zostać zrealizowana – opowiadał zadowolony wójt Krasocina Ireneusz Gliściński, dodając, że gmina Krasocin jest obecnie skanalizowana w 76 procentach i od 8 sierpnia mieszkańcy sołectwa Ostrów i Wielkopole (ponad 400 osób) mogą podłączać się do nowo wybudowanej sieci.

To jest wspaniała inwestycja. Dzięki rządowym pieniądzom mamy wreszcie kanalizację. Teraz za wywóz ścieków zapłacimy nawet trzy razy mniej, niż korzystając dotychczas z wywozu beczkowozem ­– cieszył się sołtys Ostrowa Ireneusz Wolski.

Kolejną inwestycją, którą 8 sierpnia odwiedził Bartłomiej Dorywalski było powstające przy Urzędzie Gminy centrum kulturalne, którego budowa zakończy się we wrześniu. Poseł był pod wrażeniem nowego obiektu, który stanął w miejscu starej remizy.

To jedyny taki obiekt w regionie, kraju, a być może i Europie, na co zwrócił uwagę były prezes Ochotniczej Straży Pożarnej i były kapelmistrz orkiestry dętej w Krasocinie Bartłomiej Robak.

Od wielu lat marzyliśmy o takim nowoczesnym obiekcie. Warunki, w jakich pracowaliśmy przez lata, były tragiczne. Salka do ćwiczeń miała 20 metrów powierzchni, była nieogrzewana. Ten obiekt zapewni nam odpowiednie, ponadprzeciętne warunki. Takiego budynku nie ma nawet w Europie, będzie on wizytówką w skali europejskiej, jeśli chodzi o orkiestry dęte – twierdził Bartłomiej Robak.

Budowa centrum kulturalnego w Krasocinie pochłonie w sumie 9 milionów złotych, z czego aż 8 milionów stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Samo studio nagrań będzie kosztować 2 miliony. – To będzie ewenement na skalę województwa – zauważył Dorywalski.

Trzecią gminną inwestycją, którą wizytował poseł, była przebudowa stadionu i budowa od podstaw kompleksu sportowego w Bukowie. Koszt tego przedsięwzięcia to 10 milionów złotych, w tym 9 milionów gmina pozyskała z Polskiego Ładu.

­Miejscowa drużyna Bucovia Bukowa wkrótce będzie mogła się pochwalić najnowocześniejszym stadionem w powiecie włoszczowskim – powiedział Bartłomiej Dorywalski.

W Bukowie powstaną dwa pełnowymiarowe boiska – jedno trawiaste, drugie ze sztuczną nawierzchnią. Będą nowe trybuny, oświetlenie, ogrodzenie i parking na kilkadziesiąt miejsc postojowych. Obok boisk powstaje budynek-zaplecze klubowe z szatniami, prysznicami i siłownią.

– Mam nadzieję, że dzięki temu imponującemu kompleksowi sportowemu lokalna drużyna piłkarska Bucovia Bukowa poprawi zdecydowanie swoje wyniki sportowe – wyraził nadzieję poseł Dorywalski.

 

/RB/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

UDOSTĘPNIJ