Włoszczowskie starostwo odniosło wielki sukces w najnowszym rankingu Związku Powiatów Polskich (fot. Starostwo Powiatowe).

Powiat włoszczowski w pierwszej dziesiątce najlepszych powiatów do 60 tysięcy mieszkańców

Powiat włoszczowski zajął ósme miejsce w Polsce w kategorii powiatów do 60 tysięcy mieszkańców. To najlepszy wynik w historii.

Przypomnijmy, że w 2019 zajmowaliśmy w tym rankingu odległą 67 pozycję, aby w 2020 roku awansować na 21 miejsce. Mijający 2021 rok okazał się jeszcze lepszy i powiat włoszczowski wywalczył tytuł laureata rankingu powiatów 2021 roku. Dodajmy, że w gronie laureatów rankingu nie ma żadnej gminy z naszego powiatu – szczegóły tutaj.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin prowadzony przez Związek Powiatów Polskich oparty jest na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa w nim wszystkich samorządów. Zwycięstwo danego samorządu wiąże się z przyznaniem tytułu „Dobry Polski Samorząd”.

Samorządy oceniane są przez ekspertów według wielu kryteriów między innymi: działań proinwestycyjnych i prorozwojowych, rozwiązań poprawiających jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwoju społeczeństwa informacyjnego, obywatelskiego, umacnianiu systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocji rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspierania działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocji rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, działań promocyjnych.

Kolejność w rankingu uzależniona jest wyłącznie od wyników osiąganych przez samorządy. Udział w nim nie wiąże się z żadnymi opłatami. Dzięki systematycznej pracy powiatu i jego jednostek, których praca również niejednokrotnie była brana pod uwagę w rankingu, udało się nam zostać jego laureatem i zająć tak wysokie miejsce – mówi starosta Dariusz Czechowski.

/RB/

Tak piął się powiat włoszczowski w rankingu w ciągu trzech ostatnich lat (oprac. Starostwo Powiatowe).
UDOSTĘPNIJ