25 czerwca wnętrze modułowej pracowni zobaczyli po raz pierwszy: (od lewej) Rafał Krupa, Dariusz Czechowski i Łukasz Karpiński.

Tomograf komputerowy dotarł do Włoszczowy. – To wiekopomna chwila – podkreślały władze powiatu włoszczowskiego

W czwartek w nocy podczas wielkiej burzy włoszczowska firma Maxi-Trans dostarczyła pod Szpital Powiatowy imienia Jana Pawła II modułową pracownię tomografii komputerowej. To była historyczna chwila.

Warte 2,5 miliona złotych urządzenie zostało przetransportowane z Targów Kielce zgodnie z procedurami przewidzianymi dla przewozów wielkogabarytowych.

Około godziny 23 samochód firmy Maxi-Trans z pracownią kontenerową na pokładzie wjechał pod szpital i zaparkował przy Nocnej i Świątecznej Opiece Ambulatoryjnej.

W tym historycznym wydarzeniu uczestniczył Zarząd Powiatu w składzie: Dariusz Czechowski, Łukasz Karpiński i Rafał Pacanowski. Operację nadzorował od samych Kielc dyrektor szpitala Rafał Krupa. 

To wiekopomna chwila. Jestem bardzo zadowolony. Nasze marzenia się spełniły – mówił starosta Dariusz Czechowski. 

 

Szpital powiatowy jeszcze nigdy nie miał swojego tomografu i to takiej wysokiej klasy – dodał Rafał Pacanowski, członek Zarządu Powiatu.

W piątek rano kontenerową pracownię posadowił w przygotowane miejsce na zewnątrz przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym żuraw firmy ZPUE.

Jednocześnie wybito otwór w ścianie budynku szpitala tuż przy windach, gdzie będzie znajdować się wejście do nowoczesnej pracowni diagnostyki obrazowej. 

/RB/

 

Czytaj również: https://www.moja-gazeta.com.pl/wloszczowski-szpital-otrzyma-tomograf-komputerowy-za-25-miliona-zlotych-dotrze-do-wloszczowy-jeszcze-w-tym-tygodniu

UDOSTĘPNIJ