Włoszczowscy kolarze amatorzy wzięli udział w wyścigu Bitwa warszawska Tour (fot. galeria FB wyścigu).

Udany debiut amatorskiej grupy kolarskiej z Włoszczowy w wyścigu Bitwa Warszawska Tour

Działająca od tego roku w ramach Domin Sport amatorska grupa kolarska z Włoszczowy ma za sobą pierwszy udany start w profesjonalnym wyścigu Bitwa Warszawska Tour, który odbył się 4 lipca.

Wzięło w nim udział 5 zawodników z Włoszczowy, którzy pokonali dystans 75 kilometrów i dotarli do mety w dobrej kondycji i czasie. I tak, Bartek Kowalczyk zajął 26 miejsce, Arek Sosnowski – 42, Daniel Michałek – 59, Sylwester Kowalski – 81 i Piotr Sikora – 103.

Pierwsza grupa, w której finiszowali Bartek i Arek, pokonała trasę w czasie 1:46:05, co dało średnią prędkość prawie 42,5 kilometra na godzinę – opisywali nasi kolarze. Mimo tak szybkiego tempa nasi zawodnicy często byli widoczni na czele peletonu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli powstanie grupy: pOSMakuj Włoszczowy, gminie Włoszczowa, Fundacji Jesteśmy Blisko oraz stacji paliw Eurotank – podkreślali.

Domin Sport Team to nie tylko kolarstwo zawodowe – to także forma popularyzacji tego sportu poprzez wspólne treningi i starty amatorów we wszystkich kategoriach wiekowych. Warto przypomnieć, że wspólne treningi włoszczowskich kolarzy amatorów odbywają się w piątki (godzina 17) oraz niedziele (godzina 9).

Więcej informacji na facebooku grupy Włoszczowa na dwóch kółkach.