Wójt Secemina Tadeusz Piekarski pokazuje miejsce, w którym powstanie boisko do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej.

W Seceminie powstanie w tym roku wielofunkcyjny kompleks sportowy za 2,5 miliona złotych. Pomoże Ministerstwo Sportu

Około 2,5 miliona złotych będzie kosztował wielofunkcyjny obiekt sportowo-rekreacyjny, który zostanie wybudowany jeszcze w tym roku obok szkoły i przedszkola w Seceminie. Będzie służył wszystkim mieszkańcom.

Wielofunkcyjny obiekt sportowy, który gmina wybuduje na działce o powierzchni 1,7 hektara przy drodze wojewódzkiej 786, będzie się składał z boiska do piłki nożnej, bieżni okrężnej oraz kortu tenisowego.

Boisko będzie o nawierzchni trawiastej i posiadać system nawodnienia. Jego wymiary to 45 na 90 metrów. Zostanie ono ogrodzone piłkochwytami o wysokości od 4 do 5 metrów.

Wokół boiska będzie usytuowana bieżnia lekkoatletyczna czterotorowa. W głębi za boiskiem powstanie kort tenisowy pełnowymiarowy o wymiarach 17 na 35 metrów o nawierzchni z poliuretanu, który będzie ogrodzony.

Dodatkowo zostanie wybudowany parking na co najmniej 18 miejsc postojowych o nawierzchni ażurowej z możliwością rozbudowy o kolejne stanowiska.

W planie są też elementy małej architektury (ławeczki, stoliki i kosze na śmieci) wraz z elementami edukacyjnymi dla młodzieży. Dodajmy, że cały kompleks sportowy zostanie oświetlony nowoczesnymi lampami LED oraz będzie monitowany.

Na swoją inwestycję gmina pozyskała 1,2 miliona złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu „Sportowa Polska”. Dodajmy, że Secemin był jedynym samorządem w powiecie włoszczowskim, który otrzymał dotację w tej edycji programu.

Szacunkowa wartość całej inwestycji w Seceminie opiewa na kwotę około 2,5 miliona złotych. Brakującą część, czyli 1,3 miliona dołoży samorząd, na co ma zabezpieczone pieniądze w budżecie.

Obecnie gmina przygotowuje przetarg, który zamierza ogłosić w kwietniu. Prace rozpoczną się prawdopodobnie w maju i mają zakończyć na przełomie lata i jesieni.

Będzie to kolejny obiekt sportowy służący dzieciom, młodzieży i społeczeństwu gminy Secemin. Po drugiej stronie drogi wojewódzkiej, obok szkoły znajduje się już boisko wielofunkcyjne, które otwarto tutaj 6 lat temu.

Obecne boisko wielofunkcyjne jest niewystarczające do uprawiania różnych dyscyplin sportowych i rekreacji. Dlatego powstał pomysł, aby na działce naprzeciwko, którą zakupiliśmy od miejscowej parafii, wybudować znacznie większy obiekt sportowy, który spełni oczekiwania lokalnej społeczności. Tym bardziej, że obserwujemy duże zainteresowanie uprawianiem sportu przez naszych mieszkańców – podkreśla wójt Tadeusz Piekarski.

Przy okazji warto też dodać, że w Seceminie działa jedyna w powiecie włoszczowskim liga tenisa ziemnego, która cieszy się coraz większym powodzeniem, o czym świadczy stale rosnąca liczba jej uczestników.

/RB/

UDOSTĘPNIJ