Zwycięzcy eliminacji powiatowych turnieju wiedzy pożarniczej z organizatorami i sponsorami nagród (fot. Starostwo Powiatowe).

Włoszczowska młodzież zapobiega pożarom. Powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej rozstrzygnięty. Kto jedzie na finał wojewódzki?

Marcel Marczewski ze szkoły w Koniecznie, Rafał Majecki z Kluczewska i Julia Włodarczyk z „Sikorskiego” we Włoszczowie zwyciężyli w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczniowie ci będą reprezentować powiat włoszczowski w eliminacjach wojewódzkich.

Eliminacje przeprowadzono 22 kwietnia we włoszczowskim starostwie. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 52 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Turniej składał się z dwóch etapów – części pisemnej i ustnej.

W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-4) pierwsze miejsce zajął Marcel Marczewski z Konieczna. W starszej grupie wiekowej (klasy 5-8) triumfował Rafał Majecki ze Szkoły Podstawowej w Kluczewsku. W kategorii szkół ponadpodstawowych najlepsza okazała się Julia Włodarczyk z I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie. Uczniowie ci będą reprezentować powiat włoszczowski w etapie wojewódzkim turnieju, który odbędzie się 17 maja w Sichowie Dużym (powiat staszowski).

Zwycięzcy otrzymali vouchery finansowe na zakup nagród rzeczowych, ufundowane przez Starostwo Powiatowe, a także nagrody rzeczowe od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz puchary zasponsorowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP. Starostwo przygotowało również dyplomy i drobne upominki dla wszystkich uczestników, a komenda PSP rozdała uczniom czujki dymu. Nagrody wręczyli między innymi starosta Dariusz Czechowski i komendant powiatowy PSP Andrzej Pacanowski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ