Tak się bawili uczestnicy pikniku ludowego w Koniecznie (fot. DK filia Konieczno).

Włoszczowskie tańczy. Udany piknik ludowy w Koniecznie

15 sierpnia na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Koniecznie odbył się piknik ludowy pod nazwą “Włoszczowskie Tańczy”. I rzeczywiście tańców nie brakowało.

Można powiedzieć, że była to kontynuacja cyklu spotkań z muzyką ludową, rozpoczęta jesienią 2019 roku.

Piknik prowadził Zbigniew Woldański z włoszczowskiego Domu Kultury, zapraszając na scenę w pierwszej kolejności młode wokalistki z sekcji wokalnej. Następnie wystąpiły kapele: Edwarda Goli z Sędziszowa, Włoszczowskie Muzykanty oraz zespół Reverb.

Dopisała słoneczna pogoda, więc były tańce i dobra zabawa przy dźwiękach muzyki ludowej. Dmuchane zjeżdżalnie były oblegane przez dzieci. Było coś dla ducha, ale i też dla ciała, bowiem panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały pyszne przekąski.

Piknik ludowy w Koniecznie odwiedziły władze samorządowe gminy – burmistrz Grzegorz Dziubek i przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz. Patronem medialnym wydarzenia była “Moja gazeta lokalna”.

Dziękujemy młodym artystom z sekcji wokalnej oraz zespołom za uświetnienie swoją muzyką pikniku i przyciągnięcie ludzi do tańca. Impreza nie odbyłaby się bez zaangażowania i pomocy wielu osób, którym serdecznie dziękujemy. Cieszymy się, że piknik odbył w miłej atmosferze – opowiadał Rafał Bednarczyk, kierownik filii Domu Kultury w Koniecznie.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ