Mieszkańcy naszego powiatu na uroczystości wręczania promes strażackich w Kielcach: (od lewej) Szymon Konarski, Mariusz Kowalczyk, Andrzej Pacanowski, Bartłomiej Dorywalski, Norbert Celebański, Kordian Kucharczyk, Rafał Chlebosz i Jacek Sienkiewicz (fot. archiwum prywatne).

Wspaniały prezent na świętego Floriana. Aż cztery wozy strażackie trafią do naszego powiatu w tym roku. Pomógł poseł Dorywalski

O cztery samochody ratowniczo-gaśnicze – w tym dwa nowe wzbogacą się w tym roku jednostki ochotniczej straży pożarnej w powiecie włoszczowskim. O rekordowe dofinansowanie w łącznej wysokości 700 tysięcy złotych wystarał się poseł Bartłomiej Dorywalski.

Promesy przekazano uroczyście przedstawicielom jednostek 25 kwietnia przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach.

Jak podkreśla poseł Dorywalski – padł rekord w pozyskaniu środków zewnętrznych na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych z naszego powiatu – to w sumie 700 tysięcy złotych.

Bartłomiej Dorywalski – poseł na Sejm RP

Cztery gminy na sześć wszystkich w naszym powiecie wzbogacą się w tym roku o wozy strażackie. To rekord. Chyba lepszego prezentu na Dzień Strażaka, który będziemy obchodzić już niebawem, 4 maja, druhowie nie mogli sobie wymarzyć. Cieszę się, że mogłem wesprzeć działania naszych ochotniczych straży pożarnych w pozyskaniu samochodów dla jednostek.

I tak, Ochotnicze Straże Pożarne w Kurzelowie oraz Świdnie otrzymały po 400 tysięcy złotych (po 200 tysięcy z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego) na zakup nowych wozów.

Po raz pierwszy w historii znalazły się pieniądze na dofinansowanie zakupu samochodów używanych. Dzięki temu jednostki OSP z Januszewic i Damian pozyskały po 150 tysięcy złotych do wymiany swojego taboru (dotacje pochodzą z MSWiA).

Cieszę się, że samorządy dołożą swoje środki budżetowe do zakupu tych samochodów i tym sposobem po raz kolejny podniesiemy poziom bezpieczeństwa na terenie powiatu włoszczowskiego – podkreśla Dorywalski.

Bartłomiej Dorywalski to prawdziwy rekordzista, jeśli chodzi o pozyskane dofinansowanie dla straży pożarnych na dosprzętowienie. Warto przypomnieć, że dzięki jego staraniom, jako posła, wozy strażackie otrzymały jednostki z Krasocina, Żelisławic, Moskorzewa, Kluczewska i Secemina, a wcześniej – będąc wicewojewodą świętokrzyskim – wystarał się o pojazdy dla OSP Oleszno i Dobromierz.

/RB/

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

UDOSTĘPNIJ