15 marca efekty modernizacji pomieszczenia dla trenerów i sędziów obejrzał z dyrektor OSiR Jolantą Tyjas burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek (fot. UG Włoszczowa).

Zaplecze dla trenerów i sędziów przy włoszczowskim stadionie OSiR gotowe. Kosztowało 100 tysięcy złotych

100 tysięcy złotych kosztowała modernizacja zaplecza dla trenerów i sędziów na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy stadionie miejskim.

Remont i zakup wyposażenia w pawilonie OSiR to kolejny etap rozwoju bazy sportowej w mieście. Powstało tutaj ważne miejsce dla wszystkich – zarówno klubów sportowych, jak i trenerów oraz sędziów.

Modernizacja była bardzo oczekiwaną inwestycją. Firma Jordan wymieniła instalacje elektryczną, wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, łazienkę, zaplecze kuchenne z elementami w zabudowie. Pomieszczenia uległy sporej metamorfozie. Są jasne i umeblowane, ze sprzętem AGD. Mają  służyć działaczom sportowym, trenerom i sędziom korzystającym z bazy OSiR.

Stawiamy na rozwój, ekologię, edukację, ale też sport. W ostatnich latach wybudowane zostały dwa duże szkole kompleksy sportowe w mieście. Planujemy dalsze. W sołectwach powstają siłownie napowietrzne. Potrafimy zorganizować pieniądze na wkład własny do licznych projektów pozabudżetowych w obszarze nie tylko sportu, lecz także rekreacji, aktywnego wypoczynku. Przykładem są zmiany na zbiorniku Klekot, gdzie trwają właśnie remonty woprówki i wokół akwenu. Wiele dobrych zmian przeszło zaplecze hali sportowej OSIR czy pływalni Nemo. Zależy nam na tym, aby wizytówką gminy stał się stadion sportowy i jego baza – opowiada burmistrz Grzegorz Dziubek.

/RB/

UDOSTĘPNIJ