Jubilaci obchodzący 50. i 60. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego z władzą Gminy Moskorzew (fot. UG Moskorzew).

Złote i Diamentowe Gody w gminie Moskorzew. Władze zaprosiły do świętowania 13 par małżeńskich

9 par z gminy Moskorzew obchodzących 50 rocznicę zawarcia małżeństwa oraz 4 pary, które przeżyły w związku 60 lat, świętowało uroczyście swoje jubileusze.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji jubilatów w kościele parafialnym w Moskorzewie. Następnie goście udali się do miejscowej szkoły na część oficjalną. Władze samorządowe zaprosiły w tym roku 9 par świętujących Złote Gody oraz 4 pary obchodzące Diamentowe Gody.

W 1973 roku stanęli na ślubnym kobiercu i ślubowali sobie miłość, wierność oraz uczciwość małżeńską. 50 lat później odbierają medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez prezydenta RP w dowód społecznego uznania i szacunku dla trwałości małżeństwa. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół – mówił wójt Moskorzewa.

Następnie Andrzej Walasek w asyście przewodniczącego Rady Gminy Sebastiana Kosowskiego dokonali aktu dekoracji odznaczeniami. Wójt skierował do jubilatów słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia.

Andrzej Walasek – wójt Moskorzewa

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem 50 lat. Wszystkim parom, które zostały odznaczone, jak również jubilatom, którzy przeżyli wspólnie 60 lat serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia, miłości na kolejne wspólne lata.

 

Oprócz medali małżonkowie otrzymali także pamiątkowe dyplomy, listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki. Nie zabrakło również symbolicznego toastu. Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnili uczniowie z chóru szkolnego Zespołu Placówek Oświatowych w Moskorzewie wraz z nauczycielami – Sławomirem Strzeszkowskim i Pauliną Piskorz. Nie mogło też zabraknąć występu zespołu ludowego Moskorzewianie pod kierownictwem Leszka Wawrzyły. Na koniec zaproszono dostojnych jubilatów na słodki poczęstunek. Uroczystość prowadziła Karolina Kuśmierska z Urzędu Gminy.

Jubilaci z gminy Moskorzew
Złote pary (50-lecie małżeństwa): Teresa i Stanisław Treścińscy z Moskorzewa, Lidia i Janusz Łata z Jadwigowa, Alicja i Tadeusz Przybyła z Moskorzewa, Grażyna i Jan Malinowscy z Tarnawej-Góry, Anna i Marek Frej z Moskorzewa, Wanda i Jerzy Andraczko z Tarnawej-Góry, Lidia i Stanisław Cichoń z Jadwigowa, Józefa i Andrzej Tokarscy z Chlewskiej Woli, Janina i Stanisław Trela z Jadwigowa; Diamentowe pary (60-lecie małżeństwa): Helena i Czesław Kowalczykowie z Chlewskiej Woli, Irena i Henryk Siwkowie z Moskorzewa, Stanisława i Marian Brzózka z Chlewskiej Woli, Ryszarda i Stanisław Ligorowscy z Chebdzia.

/RB/

 

 

UDOSTĘPNIJ