3 lipca doktor Dariusz Młodawski otwiera najnowocześniejszą w powiecie przychodnię, którą wybudował przy ulicy Sportowej we Włoszczowie.

Znany pediatra Dariusz Młodawski wybudował imponujący ośrodek zdrowia obok stadionu we Włoszczowie. Otwarcie 3 lipca

3 lipca rozpoczyna działalność w nowym budynku i nowej lokalizacji najnowszy w regionie Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Novomed, który wybudował znany włoszczowski pediatra, doktor Dariusz Młodawski.

Najnowocześniejsza w powiecie włoszczowskim przychodnia mieści się przy ulicy Sportowej 7 za stadionem we Włoszczowie. Wybudował ją znany lekarz medycyny Dariusz Młodawski, pediatra, specjalista epidemiolog i neonatolog.

Budynek NZOZ Novomed ma około tysiąc metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz znajduje się wszystko, co nowoczesny ośrodek zdrowia na miarę XXI wieku posiadać powinien.

Już po przekroczeniu bramy wjazdowej wita pacjentów duży parking z kostki brukowej na 22 miejsca postojowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami. Z tyłu budynku jest parking na samochody dla pracowników przychodni.

Do wejścia głównego do budynku prowadzi elegancki taras z wygodnym i szerokim podjazdem dla osób niepełnosprawnych, z balustradą wykonaną ze stali nierdzewnej i przyciemnianymi szybami.

Jednak prawdziwe piękno obiektu wyłania się po wejściu do środka. Wewnątrz budynku przychodni mieści się duża, przeszklona rejestracja, wyposażona w system głosowego wywoływania pacjentów oraz elegancki hol prowadzący do gabinetów lekarskich i zabiegowych, których jest tutaj kilkanaście.

Ale to nie wszystko, bowiem Dariusz Młodawski zadbał też o luksusowe pokoje dla lekarzy, jakich nie powstydziłyby się pięciogwiazdkowe hotele w dużych miastach.

Wystarczy powiedzieć, że na piętrze przychodni znajduje się w sumie aż pięć mieszkań dla doktorów o powierzchni od 84 do 100 metrów kwadratowych z balkonami, pełnym zapleczem kuchennym i sanitarnym.

Jakby tego było mało, jest też 100-metrowy taras na tej samej kondygnacji, a w podziemiach zlokalizowany jest 80-metrowy garaż z trzema bramami wjazdowymi. Cały obiekt jest monitorowany.

Nie bez kozery doktor Młodawski otrzymał ostatnio od znajomych obraz z napisem „Marian! Tu jest jakby…. luksusowo!” (cytat pochodzi z popularnej polskiej komedii „Kogel Mogel”). Bo tak rzeczywiście jest.

Dariusz Młodawski poszukuje obecnie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, to jest pediatrów, internistów i rodzinnych. Właściciel Novomedu oferuje im zatrudnienie na dobrych warunkach i atrakcyjne mieszkanie.

Obecny personel Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Novomed liczy 12 osób. Do przychodni zapisanych jest ponad 7 tysięcy pacjentów z Włoszczowy i okolic. Niebawem wszyscy zostaną przeniesieni z ośrodka przy ulicy księdza biskupa Jaworskiego, gdzie Novomed mieścił się dotychczas, do nowej siedziby na Sportowej 7.

/RB/

Więcej informacji 
Tel. 41 394 43 17 (rejestracja), kom. 604 640 609 (lek. med. Dariusz Młodawski), e-mail: novomed1@op.pl, Facebook NZOZ Novomed.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

UDOSTĘPNIJ