Nagrodzeni czekami przedstawiciele organizacji i grup nieformalnych z powiatu włoszczowskiego z organizatorami gali i zaproszonymi gośćmi.

15 organizacji z powiatu włoszczowskiego otrzymało wsparcie z rządowego programu NOWEFIO na kwotę blisko 63 tysięcy złotych

15 organizacji z powiatu włoszczowskiego otrzymało wsparcie z rządowego programu NOWEFIO na łączną kwotę blisko 63 tysięcy złotych. 25 maja wręczono im symboliczne czeki w Kielcach.

25 maja w hotelu Binkowski w Kielcach odbyła się uroczysta gala wręczenia czeków beneficjentom programu Świętokrzyski Fundusz Lokalny. Galę prowadził Paweł Kwietniewski, włoszczowianin, dyrektor Biura Fundacji imienia Stefana Artwińskiego.

W wydarzeniu wzięło udział około 250 przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całego województwa, w tym kilkanaście z powiatu włoszczowskiego. Przybyli parlamentarzyści, władze województwa i samorządowcy. Jedynym samorządowcem reprezentującym powiat włoszczowski był wójt Kluczewska Rafał Pałka.

W tegorocznej, czwartej edycji Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego – największego programu wsparcia dla NGO w województwie, wsparcie otrzymały 102 wnioski z całego regionu na łączną kwotę 505 tysięcy złotych, w tym 15 z powiatu włoszczowskiego (kwota około 63 tysiące).

Warto podkreślić, że w ciągu czterech edycji Świętokrzyskiego Funduszu Lokalnego Fundacja Artwińskiego wsparła z rządowych pieniędzy 375 inicjatyw na łączną sumę 1,8 miliona złotych, z czego do powiatu włoszczowskiego popłynęło ponad 216 tysięcy na realizację 62 wniosków.

Pieniądze pochodzą z Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, którego lokalnym operatorem programu w regionie świętokrzyskim jest Fundacja imienia Stefana Artwińskiego.

Paweł Kwietniewski – Fundacja im. Artwińskiego

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim organizacjom i grupom nieformalnym z powiatu włoszczowskiego, które chciały zrealizować swoje pomysły. To podziękowania nie dla polityków, czy ludzi, którzy te pieniądze przekazują, ale podziękowania dla społeczników, którzy chcą te wnioski realizować w swoich małych ojczyznach, jak koła gospodyń wiejskich, czy ochotnicze straże pożarne. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy chcą się angażować społecznie, którzy chcą realizować te inicjatywy dla mieszkańców ziemi włoszczowskiej. Dziękuję samorządowcom, którzy nas wspierają i pozdrawiam serdecznie tych wszystkich, którzy chcą zmieniać Włoszczowę i powiat włoszczowski.

Kto otrzymał dotację i na co
1. Ochotnicza Straż Pożarna w Chlewicach z grupą nieformalną Działamy razem5 tysięcy złotych na warsztaty kulinarne „Więcej wiem – zdrowo jem”, 2. grupa nieformalna Kobiety górą – 5 tysięcy zł na piknik rodzinny, 3. Parafialny Uczniowski Klub Sportowy DEKO Włoszczowa z grupą nieformalną Dla naszych dzieci – 5 tysięcy zł na organizację konferencji „Łączymy sport z biznesem”, 4. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Secemin – 5 tysięcy zł na piknik historyczny „Ocalić od zapomnienia - Bichniów 1943”, 5. Fundacja Centrum Edukacji dla Rozwoju z Nieformalnym Gminnym Klubem Seniora Zakręceni na Działanie – 5 tysięcy zł na wydarzenie „Senior is the best - nowe działania klubu”, 6. Ochotnicza Straż Pożarna w Czarncy z grupą nieformalną Łączymy pokolenia – 5 tysięcy zł na piknik rodzinny, 7. grupa nieformalna Bezpieczny dom – 5 tysięcy zł na podniesienie poziomu wiedzy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa w budynkach mieszkalnych, 8. grupa nieformalna Sąsiedzi z osiedla Reja – 5 tysięcy zł na działanie „Sąsiedzi pod parasolem”, 9. Fundacja na rzecz Rozwoju Żelisławic i Żelisławiczek z grupą nieformalną Akcja Żelki – 4,4 tysiąca zł na eko integrację i Dzień Dziecka, 10. Ochotnicza Straż Pożarna we Włoszczowie z grupą nieformalną Dla młodych strażaków – 4 tysiące na wycieczkę, 11. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka z grupą nieformalną Przyjaciele Harcerstwa – 4 tysiące zł na działanie „Harcerski Start 2023”, 12. Koło Gospodyń Wiejskich w Brześciu – 3,5 tysiąca zł na trzecią edycję pikniku rodzinnego „Społecznie razem łączymy pokolenia”, 13. Klub Seniora w Gminie Kluczewsko – 2,5 tysiąca zł na wydarzenie „Aktywni seniorzy”, 14. Koło Gospodyń Wiejskich Morvianki z Kolonii Mrowiny – 2,5 tysiąca zł na festyn rodzinny, 15. Koło Gospodyń Wiejskich w Pilczycy – 2 tysiące zł na wydarzenie „Pilczyca wczoraj i dziś”.

/RB/

UDOSTĘPNIJ