Grażyna Brodzińska i Jakub Milewski dali wyjątkowy koncert świąteczny w Domu Kultury (fot. DK Włoszczowa).

Dwa koncerty świąteczne we Włoszczowie jednego dnia. Wystąpili znani śpiewacy operowi i kielecka orkiestra Strauss Ensemble

16 grudnia we włoszczowskim Domu Kultury odbyły się dwa koncerty świąteczne z udziałem znanych śpiewaków operowych. Sala widowiskowo-kinowa pękała w szwach.

Na scenie wystąpili diwa operowa, nazywana pierwszą damą polskiej operetki – Grażyna Brodzińska i baryton Jakub Milewski. Na scenie Domu Kultury wybrzmiały największe przeboje operetki i musicali. Śpiewakom operowym akompaniowała dobrze znana we Włoszczowie Orkiestra Kameralna Strauss Ensemble pod kierownictwem Artura Jaronia z Kielc. Gospodarzem wieczoru był Adam Czopek – lokalny pasjonat opery i operetki.

W sobotę odbyły się właściwie dwa koncerty świąteczne – jeden był częścią obchodów Dnia Seniora, prezentem dla emerytów od Gminy Włoszczowa i Domu Kultury. Na obu cała sala kinowa pękała w szwach. Było to pierwsze od wielu lat takie wydarzenie w Domu Kultury. – Widzowie byli zachwyceni – opowiadał burmistrz Grzegorz Dziubek, który złożył na koniec życzenia świąteczno-noworoczne mieszkańcom i obiecał, że będzie kontynuacja takich wydarzeń.

/RB/

UDOSTĘPNIJ