22 sierpnia starosta włoszczowski Dariusz Czechowski odwiedził remontowaną ulicę Koniecpolską, na której sfrezowano już nawierzchnię.

Rozpoczął się remont ulicy Koniecpolskiej we Włoszczowie za rondem w stronę Łachowa. Roboty potrwają do wiosny

16 sierpnia rozpoczęła się przebudowa ulicy Koniecpolskiej we Włoszczowie za rondem w stronę Łachowa. Wykonawca wprowadził tymczasową organizację ruchu. Remontowany odcinek jest zamknięty i wyznaczone objazdy. Na razie sfrezowano nawierzchnię drogi.

W ramach inwestycji nawierzchnia drogi powiatowej zostanie poszerzona do 6 metrów na odcinku 840 metrów (od Ronda Michała Otawskiego do okolic ronda na obwodnicy przed Łachowem), powstanie chodnik z kostki brukowej, zjazdy asfaltowe i z kostki betonowej oraz ścieżka pieszo-rowerowa po prawej stronie drogi. Będzie też kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Roboty potrwają  do wiosny przyszłego roku. Wykonawcą jest włoszczowska firma Dukt.

Planowany koszt rozbudowy ulicy Koniecpolskiej to 4,3 miliona złotych. Powiat włoszczowski pozyskał dofinansowanie na to zadanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 60 procent kosztów, czyli ponad 2,6 miliona. Pozostałą kwotę sfinansują po równo powiat i gmina Włoszczowa, czyli po około 870 tysięcy.

Warto przypomnieć, że będzie to drugi etap remontu tej drogi powiatowej. Poprzedni odbył się 5 lat temu i dotyczył 638 metrów ulicy Koniecpolskiej oraz 787 metrów sąsiedniej ulicy Głowackiego. Wówczas powstało też nowe rondo (obecnie Michała Otawskiego) na skrzyżowaniu wspomnianych ulic. Całe zadanie kosztowało 2,7 miliona złotych, z czego połowę kosztów pokrył budżet państwa, a na drugą złożyły się po połowie powiat z gminą Włoszczowa.

/RB/

UDOSTĘPNIJ