Bartłomiej Dorywalski i Paweł Kwietniewski z trenerami i młodymi zawodnikami Hetmana Włoszczowa.

83 tysiące złotych dotacji dla klubu Hetman Włoszczowa. Pomógł poseł Bartłomiej Dorywalski i Fundacja Artwińskiego z Kielc

83 tysiące złotych dotacji z budżetu państwa pozyskał klub sportowy Hetman Włoszczowa. Był to jedyny projekt z powiatu włoszczowskiego i jeden z nielicznych w województwie świętokrzyskim, który otrzymał wsparcie w tegorocznej edycji rządowego programu NOWE FIO.

Informacje te przekazano oficjalnie 19 kwietnia podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez klub Hetman na boisku Orlik przy Zespole Szkół numer 3 imienia Stanisława Staszica, w obecności trenujących młodych zawodników Hetmana z rocznika 2012-2013.

Wszystko zaczęło się od tego, że chcieliśmy zorganizować duże turnieje międzynarodowe z udziałem naszych grup młodzieżowych i zespołów z zagranicy. Zwróciliśmy się o pomoc do posła Bartłomieja Dorywalskiego, który skierował nas do Fundacji Artwińskiego w Kielcach. Dzięki współpracy z Pawłem Kwietniewskim z tej fundacji udało nam się napisać wniosek. W efekcie otrzymaliśmy dotację na organizację turniejów, dzięki którym nasi młodzi zawodnicy, których mamy w grupach młodzieżowych ponad 150, będą mieli możliwość rywalizacji nie tylko na szczeblu lokalnym, ale również międzynarodowym – opowiadał Hubert Wójcik, trener grup młodzieżowych, wiceprezes Hetmana.

 

Hetman Włoszczowa to nasza historia, nasza tradycja i przyszłość. Z myślą o rozwoju kunsztu piłkarskiego tych młodych zawodników przychodzimy z pomocą naszemu klubowi. Ci młodzi ludzie, zamiast spędzać czas przed komputerem, dzięki zabawie przez sport będą mogli cieszyć się z bycia razem i rozwijać swoje talenty piłkarskie. Gratuluję klubowi pozyskania dotacji – powiedział poseł Bartłomiej Dorywalski, dziękując Pawłowi Kwietniewskiemu, bez którego – jak podkreślał – nie udałoby się pozyskać tej dotacji z Narodowego Instytutu Wolności.

Z kolei Kwietniewski w pierwszych słowach podziękował trenerom Hetmana, pasjonatom, którzy poświęcają swój wolny czas, aby szkolić włoszczowską młodzież. – Nie byłoby tej dotacji, gdyby nie ogromna pasja tych trenerów – zauważył Paweł Kwietniewski z Fundacji imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach.

W prezencie od trenerów i młodych zawodników Hetmana goście otrzymali klubowe koszulki – Dorywalski z numerem 1, Kwietniewski z ósemką.

/RB/

UDOSTĘPNIJ