Na Dni Włoszczowy zaprasza Sylwester Kowalski, główny organizator wydarzenia.

Aż pięć gwiazd muzyki rozrywkowej wystąpi na Dniach Włoszczowy. Takiej imprezy jeszcze nie było w naszym mieście (zobacz wideo)

Sławomir, Zenon Martyniuk, Norbi, Cleo i Afromental – to gwiazdy Dni Włoszczowy 2019, które odbędą się już w ten weekend na stadionie.

Sobota, 15 czerwca upłynie pod hasłem „Planeta Disco”. Początek imprezy o godzinie 16. Wtedy zostaną otwarte bramki i będzie można wchodzić na stadion sportowy przy ulicy Wiśniowej.

Już o godzinie 17 na scenie pojawi się Sławomir („Miłość w Zakopanem”). Później Norbi zaśpiewa o tym, że „kobiety są gorące”. O 21.30 wystąpi zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem („Przez Twe oczy zielone”). 

W niedzielę, 16 czerwca ciąg dalszy imprezowania we Włoszczowie – tak zwane „Letnie Granie”. Start również o godzinie 16. Godzinę później na scenę wyjdzie Cleo („My Słowianie”), a o 21 da koncert zespół Afromental („Zaufaj”).

Oprócz rekordowej liczby gwiazd w tym roku, przygotowano też mnóstwo dodatkowych atrakcji. Nowością będzie pierwsze we Włoszczowie bungee – na stadionie stanie specjalny 40-metrowy dźwig z platformą do skoków.

Kolejną rewelacją dla młodzieży będzie na pewno Strefa Microsoftu X-Box, w której będą zlokalizowane 23 kioski, a w nich możliwość pogrania w najnowsze gry komputerowe i wygrania ciekawych tytułów.

Będzie też bezpłatna strefa dla malucha (do 5 roku życia) oraz odpłatna strefa presige, gdzie będzie można spotkać się z gwiazdą imprezy.

Na włoszczowski stadion przyjadą też studenci Politechniki Świętokrzyskiej z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn ze swoim słynnym bolidem elektrycznym.

Będzie specjalna strefa rowerowa. Nie zabraknie też rozbudowanego wesołego miasteczka z lunaparkiem i karuzelami, a także gier, quizów i konkursów z bardzo atrakcyjnymi nagrodami od sponsorów.

Organizatorzy liczą na wysoką frekwencję w najbliższy weekend. Dlatego z myślą o gościach przygotowano parkingi przy ulicy Wiśniowej (wzdłuż magistrali, przy basenie Nemo i za nim) oraz dodatkowy na wprost cmentarza przy ulicy Partyzantów.

Nie będzie można natomiast parkować przy stadionie na poboczu. Strażacy będą rozdawać specjalne mapki z zaznaczonymi miejscami do parkowania.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Dom Kultury i gmina Włoszczowa, sponsorami strategicznymi – ZPUE Koronea i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska. Więcej o Dniach Włoszczowy w filmie poniżej.

Rafał Banaszek

UDOSTĘPNIJ