Bożena Kaczor w Pałacu Ujazdowskim w Warszawie przed wyjątkową galą z okazji Dnia Edukacji Narodowej (fot. archiwum prywatne).

Dyrektor liceum Bożena Kaczor pierwszym w historii powiatu włoszczowskiego honorowym Profesorem Oświaty

13 października, podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Pałacu Ujazdowskim w Warszawie, Bożena Kaczor z Włoszczowy odebrała tytuł honorowy Profesora Oświaty z rąk ministra edukacji Przemysława Czarnka.

To pierwsze w historii takie wyróżnienie dla nauczyciela z powiatu włoszczowskiego.

Zaniemówiłam, gdy zadzwoniła do mnie pani wizytator z Kuratorium Oświaty. Jeszcze nie do końca wierzę, bo to jest rzecz wyjątkowa – powiedziała nam Bożena Kaczor, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego we Włoszczowie.

Pani Bożena od blisko 40 lat, to jest od 1984 roku uczy języka polskiego, od 2008 roku pełni funkcję dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego imienia Generała Władysława Sikorskiego – w lipcu wygrała konkurs na kolejną kadencję. To wyjątkowe docenienie prawie 40 lat mojej pracy pedagogicznej – podkreśla pani Bożena.

O nadanie dla Bożeny Kaczor tytułu honorowego Profesora Oświaty wnioskowali do starosty włoszczowskiego nauczyciele „Sikorskiego”. Wniosek do kuratorium złożyło włoszczowskie starostwo.

Ten wyjątkowy tytuł nadawany jest nauczycielowi dyplomowanemu o znaczącym dorobku dydaktycznym, naukowym lub organizatorskim przez ministra edukacji i nauki na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty.

To rzadkie i elitarne wyróżnienie – w 2022 roku w województwie świętokrzyskim otrzymało je tylko dwóch nauczycieli, podobnie rok wcześniej. 13 października tytuł honorowy Profesora Oświaty przyznano 25 nauczycielom w kraju.

Zostać honorowym Profesorem Oświaty wśród 25 nauczycieli w Polsce – to rzecz, która budzi mega wzruszenie. Swoją wdzięcznością ogarniam nauczycieli z naszego liceum, którzy wnioskowali o to wyróżnienie, wnioskodawcę – Starostę Włoszczowskiego, wnioskodawcę do Ministra Edukacji i Nauki – Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Dziękuję Posłowi na Sejm RP Panu Bartłomiejowi Dorywalskiemu. A szczególne słowa kieruję do wszystkich uczniów, rodziców i współpracowników, wśród których przez prawie 40 lat ocalałam swoją pasję nauczania i niezmiennej ufności w możliwości młodych ludzi. Zawsze byliście dla mnie wyzwaniem i super siłą. Dzięki wam kocham moją pracę i wierzę, ze działam dla dobra każdego, z kim mnie zetknął los w SP nr 1 i w I LO we Włoszczowie – napisała Bożena Kaczor na swoim Facebooku tuż po odebraniu wyróżnienia.

/RB/

UDOSTĘPNIJ