Przed zmodernizowanym budynkiem Urzędu Gminy w Kluczewsku zadowolony z efektu wójt Rafał Pałka.

Drugi etap termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w gminie Kluczewsko zakończony. Budynki na miarę XXI wieku

5 milionów złotych kosztowała głęboka termomodernizacja pięciu kolejnych budynków użyteczności publicznej w gminie Kluczewsko. Obiekty zmieniły się nie do poznania. Teraz są na miarę XXI wieku.

Chodzi o: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Ośrodek Zdrowia w Kluczewsku oraz remizę strażacką w Dobromierzu i świetlicę wiejską w Rączkach.

Prace remontowe polegały między innymi na dociepleniu ścian, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej, oświetlania, montażu paneli fotowoltaicznych oraz modernizacji instalacji centralnego ogrzewania.

Wartość inwestycji wyniosła 5 milionów złotych, z czego przeszło 4 miliony dotacji samorząd Kluczewska pozyskał z Unii Europejskiej, a wkład własny gminy wyniósł 943 tysiące złotych.

Warto wspomnieć, że był to drugi etap termomodernizacji gminnych budynków. Pierwszy Gmina Kluczewsko zrealizowała w 2020 roku i dotyczył trzech szkół – Komornik, Kluczewska i Dobromierza. Inwestycja również pochłonęła 5,1 miliona złotych, z czego około 4,3 miliona dofinansowała Unia Europejska.

Cieszę się, że pomyślnie zrealizowaliśmy też drugi etap termomodernizacji naszych budynków. Zmienił się nie tylko ich wygląd zewnętrzny, ale również będą z tego tytułu oszczędności w zużyciu energii elektrycznej oraz kosztów ogrzewania. Mam nadzieję, że zmodernizowane obiekty użyteczności publicznej będą dobrze służyć lokalnej społeczności gminy Kluczewsko – mówi wójt Rafał Pałka.

/RB/

Budynki przed i po modernizacji

UDOSTĘPNIJ