Szkoła w Czostkowie okazała się najlepsza w powiecie po egzaminie ósmoklasisty 2023. Pisało go tutaj 14 uczniów.

Egzamin ósmoklasisty 2023 w powiecie włoszczowskim. Najlepsza szkoła w Czostkowie, najgorsza w Żelisławicach

Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Czostkowie okazała się najlepsza, jeśli chodzi o wyniki z egzaminu ósmoklasisty. Drugie miejsce zajęła placówka w Mieczynie, a trzecie w Bebelnie.

Uczniowie ostatnich klas podstawówek wyniki swojego egzaminu poznali 3 lipca.

Najlepsza w naszym powiecie Szkoła Podstawowa imienia Jana Pawła II w Czostkowie osiągnęła średni wynik na poziomie 72 procent, co dało jej 15 miejsce w województwie świętokrzyskim. Egzamin pisało tutaj 14 uczniów, których przygotowywali nauczyciele: Agnieszka Dyksińska (język polski), Aneta Ślęzak-Siwek (matematyka) i Barbara Drzewiecka (język angielski).

Na drugim miejscu – z wynikiem 69 procent – znalazła się Szkoła Podstawowa imienia Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie, a na trzecim – Szkoła Podstawowa imienia Wincentego Przybyszewskiego w Bebelnie (65 procent).

Egzamin z języka polskiego najlepiej napisali uczniowie z Czostkowa i Bebelna (75 procent), również z matematyką najlepiej poradzili sobie w Czostkowie (70 procent), a z językiem angielskim w Mieczynie (74 procent).

Średni wynik z języka polskiego we wszystkich szkołach podstawowych powiatu włoszczowskiego wyniósł 62 procent, z matematyki – 49 procent, z języka angielskiego – 58 procent i był niższy od średniej wojewódzkiej.

Najgorsze wyniki z egzaminu ósmoklasisty 2023 w powiecie włoszczowskim zanotowały szkoły w: Żelisławicach (35 procent), Dobromierzu (40 procent) i Moskorzewie (47 procent).

/RB/

UDOSTĘPNIJ