Gratulacje nowemu generałowi policji Pawłowi Dzierżakowi złożyły między innymi władze powiatu włoszczowskiego.

Nowy generał zdominował powiatowe Święto Policji we Włoszczowie. Gratulacjom nie było końca (zobacz wideo)

W czwartek, 25 lipca we Włoszczowie odbyło się powiatowe Święto Policji. Gościem honorowym był mianowany w środę na generała szef świętokrzyskich policjantów.

Uroczystość rozpoczęła w samo południe msza święta w kaplicy pod wezwaniem błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego z Grona 108 Męczenników, której przewodniczył kapelan służb mundurowych powiatu włoszczowskiego, ksiądz kanonik Leszek Dziwosz.

Część oficjalna odbyła się na placu Komendy Powiatowej Policji przy ulicy Świeżej. Tutaj, przed gmachem policji 25 funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie. Uhonorowano też zwycięzców plebiscytu Przyjazny dzielnicowy 2019 – Zbigniewa Lichosika i Adama Ciesielskiego z włoszczowskiej komendy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w województwie.

Z kolei samorządowcy i przedstawiciele instytucji wpierających mundurowych w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa otrzymali pamiątkowe szklane wazony.

W uroczystych obchodach Święta Policji wzięli udział między innymi wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski oraz nowo mianowany generał Paweł Dzierżak, komendant wojewódzki policji w Kielcach.

Co ciekawe, nadinspektor Dzierżak nominację generalską otrzymał w środę od prezydenta Polski Andrzeja Dudy i Włoszczowa była pierwszym miastem w naszym województwie, które odwiedził, jako nowy generał.

Powiatowe Święto Policji we Włoszczowie uświetniła jedna z najlepszych w kraju Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Krasocina wraz z zespołem tanecznym Aplauz. Na koniec dla policjantów zatańczyły krasocińskie mażoretki.

Dodajmy, że ten rok jest szczególny, bowiem w środę, 24 lipca minęło dokładnie 100 lat od utworzenia policji państwowej w naszym kraju.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ