Rozpoczęła się przebudowa drogi w Jakubowicach.

Gmina Kluczewsko modernizuje drogi dzięki Polskiemu Ładowi. Pomaga też w remontach Powiatowi Włoszczowskiemu

3 miliony złotych pochłoną przebudowy sześciu dróg w gminie Kluczewsko dzięki pieniądzom z Polskiego Ładu, z których większość już zrobiono. Gmina pomaga też w remontach Powiatowi Włoszczowskiemu.

Do tej pory wykonano drogi wewnętrzne Komorniki-Okupniki (715 metrów) i Ciemiętniki-Sudzinek (836 metrów), półkilometrowy odcinek w Mrowienie (wszystkie inwestycje współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 98 procent) oraz drogę w Ciemiętnikach (485 metrów za 542 tysiące złotych) – dofinansowaną w 63,63 procentach z funduszy Unii Europejskiej.

Ostatnio rozpoczęła się przebudowa drogi publicznej w Jakubowicach (570 metrów), a niebawem rusza modernizacja ulicy Kościelnej w Kluczewsku (259 metrów) oraz remont drogi wewnętrznej w Łapczynej Woli (145 metrów).

Warto podkreślić, że Gmina Kluczewsko nie tylko dba o swoje odcinki, ale również wspiera finansowo remont dróg powiatowych na swoim terenie. Samorząd przekaże w tym roku starostwu: 2,1 miliona złotych na przebudowę 3,5-kilometrowego odcinka Pilczyca-Ciemiętniki, kolejny 1 milion złotych na drogę w Jakubowicach (1,9 kilometra), która już jest robiona oraz przeszło 11 tysięcy na remont 130-metrowego chodnika w Ciemiętnikach, którego budowa również się rozpoczęła.

Co roku sukcesywnie staramy się modernizować infrastrukturę drogową na terenie gminy. W ostatnich latach wykonaliśmy wiele nowych nawierzchni asfaltowych – głównie dzięki znaczącym dotacjom z Polskiego Ładu – mówi wójt Kluczewska Rafał Pałka.

/RB/

UDOSTĘPNIJ