W pozyskaniu pieniędzy z Polskiego Ładu na zakup profesjonalnego ciągnika pomógł Gminie Kluczewsko poseł Bartłomiej Dorywalski (z lewej); na zdjęciu z wójtem Rafałem Pałką (fot. Bartłomiej Dorywalski).

Gmina Kluczewsko zakupiła profesjonalny ciągnik z osprzętem za ponad 440 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z Polskiego Ładu

Ponad 440 tysięcy złotych kosztował ciągnik rolniczy w wersji drogowej Deutz-Fahr z osprzętem, który zakupiła 10 sierpnia gmina Kluczewsko dzięki 98-procentowej dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład.

W skład osprzętu do ciągnika weszły: pług czołowy do odśnieżania, piaskarka i zamiatarka. 98 procent kosztów zakupu pokrył Rządowy Fundusz Polski Ład – trzecia edycja przeznaczona dla gmin popegeerowskich.

Profesjonalny ciągnik zostanie niebawem przekazany w użytkowanie Komunalnemu Usługowemu Zakładowi Gospodarczemu i będzie wykorzystywany do prac bieżących oraz zimowego utrzymania dróg gminnych.

To już drugi ciągnik, który jest na stanie gminy, ale dużo mocniejszy od poprzednika. Jego zakup był możliwy dzięki wsparciu posła Bartłomieja Dorywalskiego, za co mu serdecznie dziękuję – mówi wójt Kluczewska Rafał Pałka.

Warto dodać, że gmina Kluczewsko posiada obecnie dwa ciągniki rolnicze z osprzętem, przyczepę, koparkę, koparko-ładowarkę, równiarkę oraz samochód dostawczy.

Dzięki temu, poprzez swój zakład komunalny, jest w stanie wykonywać szereg prac we własnym zakresie, nie zlecając tych usług na zewnątrz, co znacząco obniża koszty inwestycji gminnych i prac bieżących.

/RB/

UDOSTĘPNIJ