Wójt Secemina Tadeusz Piekarski (drugi od lewej) podczas podpisywania umowy z władzami województwa świętokrzyskiego (fot. UM Kielce).

Gmina Secemin otrzymała ponad 2 miliony złotych dofinansowania na termomodernizację pięciu remiz strażackich

Ponad 2,2 miliona złotych dotacji z Unii Europejskiej pozyskała gmina Secemin na termomodernizację budynków strażnic OSP w pięciu miejscowościach.

24 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach wójt Tadeusz Piekarski podpisał umowę z władzami województwa na dofinansowanie projektów związanych z ochroną środowiska, termomodernizacją budynków i montażem fotowoltaiki. Gmina Secemin była jedną z siedmiu w województwie, które otrzymały wsparcie.

Dzięki pozyskanej dotacji zostaną przeprowadzone w tym roku kompleksowe termomodernizacje remiz ochotniczych straży pożarnych w Kuczkowie, Wałkonowach Dolnych, Czaryżu, Bichniowie i Brzozowie wraz z montażem instalacji fotowoltaicznych. Poza dociepleniem ścian wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, oświetlenie i systemy ciepłownicze. Cały projekt ma pochłonąć ponad 2,8 miliona złotych, z czego 2,2 miliona dołoży Unia.

Działania te doprowadzą nie tylko do poprawy efektywności energetycznej, ale także znacznie poprawią estetykę tych budynków – podkreśla wójt Tadeusz Piekarski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ