Nowy Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP we Włoszczowie (fot. UG Włoszczowa).

Grzegorz Dziubek prezesem Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych we Włoszczowie na trzecią kadencję

20 listopada delegaci z jednostek ochotniczych straży pożarnych z gminy Włoszczowa zatwierdzili nowy skład Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP.

Prezesem ponownie został burmistrz Grzegorz Dziubek –strażak z Rogienic od przeszło 25 lat. Na jego zastępców wybrano: Grzegorza Krakowiaka z Czarncy i Sylwestra Słomińskiego z Łachowa.

Do ścisłego 23-osobowego prezydium weszli ponadto między innymi Norbert Celebański z Kurzelowa, Robert Jurek z Konieczna, Ewa Rak-Pasaoń z Dankowa Małego, Paweł Kwietniewski i Rafał Pacanowski z Włoszczowy.

Organizowany raz na 5 lat dziewiąty już zjazd oddziału miejsko-gminnego odbył się w sobotę w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łachowie. W spotkaniu uczestniczyło 30 z 33 delegatów reprezentujących 14 gminnych jednostek OSP.

Gośćmi spotkania druhów byli: poseł Bartłomiej Dorywalski, starosta Dariusz Czechowski, prezes Oddziału Powiatowego Związku OSP Wiktor Krotla oraz komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Pacanowski.

Podczas zjazdu strażacy podziękowali prezes Fundacji Centrum Edukacji dla Rozwoju Katarzynie Standerskiej. Fundacja od lat nieodpłatnie pomaga naszym jednostkom w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych i prowadzeniu dokumentacji.

Podczas spotkania Grzegorz Dziubek przekazał informację, że trwają starania, aby strażacy z Kurzelowa otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ