Odbierający kanalizację w Kurzelowie: (od lewej) Grzegorz Dudkiewicz, Paweł Strączyński, Marek Szpak, Grzegorz Dziubek, Jerzy Wiśniewski, Bartłomiej Dorywalski i Sławomir Owczarek.

Kanalizacja w Koniecznie i Kurzelowie już dostępna dla mieszkańców. Obie inwestycje oficjalnie oddane do użytkowania

18 stycznia władze samorządowe gminy Włoszczowa wspólnie z lokalnym posłem uczestniczyły w odbiorze końcowym wybudowanej kanalizacji sanitarnej w Koniecznie i Kurzelowie. Teraz gmina apeluje do mieszkańców o podłączanie się do sieci.

W ramach inwestycji powstało w sumie ponad 3,6 kilometra sieci kanalizacyjnej – 1,8 kilometra w Koniecznie-Modrzewiu i tyle samo w Kurzelowie na ulicy Wojska Polskiego i Armii Krajowej. Wykonawcą była firma Budomont z Rzeszowa.

W Koniecznie wybudowano ponadto 67 przyłączy o łącznej długości ponad 413 metrów, natomiast w Kurzelowie 52 przyłącza (258 metrów bieżących). W obu miejscowościach powstały też pompownie ścieków.

Korzystając z okazji chciałbym zachęcić mieszkańców Konieczna i Kurzelowa do przyłączania się do kanalizacji sanitarnej na nowo powstałych sieciach. Będzie taniej i wygodniej. Po to robimy te sieci, żeby każdy mógł z nich korzystać ­– powiedział Paweł Strączyński, prezes Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Warto nadmienić, że nowa kanalizacja w gminie Włoszczowa była gotowa już latem minionego roku, jednak cały czas trwały jeszcze prace związane z przyłączami energetycznymi. Dzięki tej inwestycji poziom skanalizowania Konieczna wynosi już blisko 100 procent, natomiast Kurzelowa 65%.

Koszt obu inwestycji wyniósł 4,3 miliona złotych. Gmina Włoszczowa pozyskała na te zadania 2 miliony dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozostałe 2,3 miliona dołożyła ze swojego budżetu. Samorządowi pomógł poseł Bartłomiej Dorywalski, który uczestniczył w odbiorze obu kanalizacji.

Odbiór kanalizacji w Koniecznie: (od lewej) Grzegorz Dudkiewicz, Zbigniew Pasoń, Marek Szpak, Bartłomiej Dorywalski, Grzegorz Dziubek, Sławomir Owczarek i Paweł Strączyński.

Skoro w Koniecznie wybudowaliśmy kanalizację, to teraz jest czas na przebudowę drogi powiatowej, o co pragniemy z tego miejsca gorąco zaapelować do władz powiatu – powiedział burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

/RB/

UDOSTĘPNIJ