Renata Dziedzic i Małgorzata Gusta z gminy Kluczewsko czynnie włączyły się w świąteczną akcję lepienia pierogów dla potrzebujących (fot. Starostwo Powiatowe).

Koła gospodyń wiejskich z powiatu włoszczowskiego ulepiły 2 tysiące pierogów. Świąteczna akcja dla potrzebujących

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich i Zarząd Powiatu Włoszczowskiego zorganizowali akcję dobroczynną, polegająca na wykonaniu pierogów i przekazaniu ich na Wigilię organizowaną przez Caritas Diecezji Kieleckiej dla osób samotnych i potrzebujących.

21 grudnia KGW z powiatu włoszczowskiego spotkały się w internacie Zespołu Szkół numer 3, gdzie w świątecznym nastroju, przy dźwiękach kolęd przystąpiły do wspólnego lepienia pierogów. Udało się ich zrobić aż 2 tysiące. Ugotowane i spakowane pierogi zostały tego samego dnia dostarczone do Kielc.

W akcję czynnie włączyła się członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta. Panie odwiedził też starosta Dariusz Czechowski, który podziękował wszystkim paniom za podjęte wyzwanie i włączenie się w akcję dobroczynną. Dla tych pań w nagrodę zostanie zorganizowana jednodniowa wycieczka.

W świątecznej akcji dobroczynnej wzięły udział KGW: Przepióreczka z Żelisławiczek, Oleszno, Czostków, Łachów, Komparzów, Brzeście oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rączki Pokolenie Aktywnych. Przy pakowaniu pierogów pomogła dyrektor „Staszica” Mariola Koza wraz z uczennicami z internatu.

/RB/

UDOSTĘPNIJ