Wszyscy uczestnicy I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka w Kluczewsku z organizatorami i przybyłymi gośćmi (fot. SP Kluczewsko).

Mali olimpijczycy rywalizowali w Kluczewsku w ramach Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka

10 marca w hali sportowej w Kluczewsku odbył się etap gminny I Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka, której organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Kielcach.

W zawodach biorą udział pięcio- i sześcioletnie dzieci ze zgłoszonych przedszkoli, które rywalizują drużynowo w biegu z pałeczką sztafetową, toczeniu piłki slalomem, rzucie woreczkiem do celu, skoku w dal, czy sprawnościowym torze przeszkód.

W gminie Kluczewsko zmierzyły się ze sobą przedszkolaki z Dobromierza i Kluczewska. Lepsi okazali się gospodarze, którzy awansowali do etapu powiatowego, który odbędzie się we Włoszczowie.

Zwycięzcy etapu gminnego Olimpiady Przedszkolaka z Kluczewska z organizatorami i gośćmi (fot. SP Kluczewsko).

Mali sportowcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Konfetti i wspólne zdjęcie przy dźwiękach utworu We are the champions było dopełnieniem imprezy sportowej. Jak na olimpiadę przystało, nie mogło też zabraknąć symbolicznego znicza olimpijskiego oraz występów artystycznych.

Nad przebiegiem turnieju czuwali: Tomasz Dębowski – koordynator gminny, Beata Bąk – sędzia główny oraz wolontariuszki: Amelia Mazur, Wiktoria Łęcka i Nina Parzuchowska. Oprawę muzyczną i artystyczną przygotowały: Małgorzata Walasek, Aleksandra Skórnicka oraz Agnieszka Herczyńska.

Świętokrzyska Olimpiada Przedszkolaka jest wspaniałym przedsięwzięciem i powinna być kontynuowana w kolejnych latach. W dzisiejszych czasach, gdzie niestety już najmłodsi pochłonięci są światem multimedialnym, to właśnie sport może być dla nich alternatywą, aby zdrowo i aktywnie spędzać swój wolny czas – podkreślali organizatorzy etapu gminnego w Kluczewsku.

/RB/

UDOSTĘPNIJ