Mieszkańcy gminy Krasocin zrobili sobie w Sejmie pamiątkowe zdjęcie z posłem Bartłomiejem Dorywalskim.

Mieszkańcy gminy Krasocin na wycieczce w Sejmie. Zwiedzili też Muzeum Powstania Warszawskiego

Około 50-osobowa grupa mieszkańców gminy Krasocin uczestniczyła w wyjeździe do Sejmu. Była to ostatnia gmina z powiatu włoszczowskiego, która skorzystała z zaproszenia posła Bartłomieja Dorywalskiego.

Wyjazd miał miejsce 10 lutego. Koordynatorem wycieczki i jednocześnie przewodnikiem po Warszawie był wicewójt Krasocina Jacek Sienkiewicz. Do stolicy pojechali między innymi radni, sołtysi, pracownicy Urzędu Gminy oraz członkowie Klubu Seniora.

Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie parlamentu, po którym oprowadził mieszkańców Honorowy Obywatel Gminy Krasocin, poseł ziemi włoszczowskiej Bartłomiej Dorywalski.

Warto dodać, że była to ostatnia gmina z powiatu włoszczowskiego, która odwiedziła Sejm, dzięki swojemu posłowi. Data wizyty też była szczególna – odbyła się dokładnie w 104. rocznicę pierwszego posiedzenia Sejmu Ustawodawczego, które miało miejsce 10 lutego 1919 roku.

Z ulicy Wiejskiej mieszkańcy udali się na ulicę Grzybowską, gdzie mieści się Muzeum Powstania Warszawskiego. Tutaj nasza grupa zwiedziła z przewodnikiem interaktywne muzeum, upamiętniające największą akcją zbrojną Armii Krajowej w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Bilety zasponsorowała gmina Krasocin.

W drodze powrotnej do domu Bartłomiej Dorywalski zaprosił wszystkich uczestników wycieczki na obiad, który – podobnie jak autokar – sfinansowała Fundacja imienia Stefana Artwińskiego w Kielcach.

Warto dodać, że w tej kadencji miejsce pracy swojego posła odwiedziło już 550 mieszkańców powiatu włoszczowskiego – to rekord wśród parlamentarzystów. W marcu do Sejmu wybiera się jeszcze młodzież szkolna ze “Staszica”.

Wyjazd do Sejmu zorganizowano w ramach projektu realizowanego przez Fundację Artwińskiego, ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego z Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

/RB/

UDOSTĘPNIJ