Uczestnicy zabawy choinkowej w Rezydencji Tary we Włoszczowie (fot. Starostwo Powiatowe).

Zabawa choinkowa dla kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń we Włoszczowie. Na imprezie bawiło się 230 osób

10 lutego w Rezydencji Tary we Włoszczowie odbyła się impreza dla kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń pod nazwą „Tradycje karnawałowe i ostatkowe w powiecie włoszczowskim – zabawa choinkowa”. Wzięło w niej udział aż 230 osób.

Spotkanie zorganizowali Starostwo Powiatowe oraz Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne.

Na imprezie gościli między innymi senator Jacek Włosowicz, starosta jędrzejowski Paweł Faryna, starosta konecki Grzegorz Piec, radny Sejmiku Województwa Artur Konarski, dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kielcach Sylwester Kasprzyk oraz Zarząd Powiatu Włoszczowskiego na czele ze starostą Dariuszem Czechowskim.  

Jednym z głównych punktów wydarzenia było wręczenie nagród laureatom powiatowego konkursu na najlepszy makowiec bożonarodzeniowy, który odbył się w grudniu – zobacz wyniki.

Koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez włoszczowskie starostwo. Zdobywca pierwszego miejsca – KGW Kurzelowianki z Kurzelowa zostało uhonorowane bonem w wysokości 1100 złotych, zasponsorowanym przez cukiernię Migoń. Przypomnijmy, że w tej cukierni w okresie świątecznym można było zakupić zwycięski makowiec.

Po części oficjalnej odbyła się zabawa taneczna z didżejem Krisem. Władze powiatu oraz dyrektor PCK-R dziękują kołom gospodyń wiejskich oraz stowarzyszeniom za współpracę i zaangażowanie w promocję naszego powiatu, a także udział w wydarzeniach na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim.

/RB/

UDOSTĘPNIJ