Powiatowa komisja konkursowa pod przewodnictwem Małgorzaty Gusty ocenia zgłoszone makowce (fot. Starostwo Powiatowe).

Konkurs na najlepszy makowiec bożonarodzeniowy rozstrzygnięty. Wygrały Kurzelowianki

Ciasto przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Kurzelowianki z Kurzelowa wygrało konkurs na najlepszy makowiec bożonarodzeniowy w powiecie włoszczowskim.

6 grudnia siedmioosobowa komisja konkursowa pod przewodnictwem członek Zarządu Powiatu Małgorzaty Gusty wyłoniła laureatów powiatowego konkursu, w którym wzięło udział 12 kół gospodyń wiejskich i 3 stowarzyszenia.

Spośród 15 makowców pierwsze miejsce zajął wypiek KGW Kurzelowianki z Kurzelowa. Drugie miejsce zajęło ciasto Ośrodka Kształcenia Zawodowego we Włoszczowie ZDZ w Kielcach. Trzecie miejsce przyznano makowcowi przygotowanemu przez Stowarzyszenie Jesteśmy Razem w Radkowie.

Wszystkie makowce były smaczne i pięknie ozdobione. Komisja była pod wrażeniem ich wykonania i miała trudne zadanie z wyborem tych najpiękniejszych i najsmaczniejszych – podsumowała konkurs przewodnicząca komisji Małgorzata Gusta.

Świąteczny makowiec, który zajął pierwsze miejsce w powiecie włoszczowskim, będzie pieczony wedle podanego przepisu przez cukiernię Migoń i będzie można go tam kupić w terminie od 12 do 24 grudnia. Nagrodę za pierwsze miejsce ufunduje cukiernia Migoń. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżnień otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe, które było organizatorem konkursu.

/RB/

Zwycięski makowiec od KGW Kurzelów (fot. Starostwo Powiatowe).
UDOSTĘPNIJ