Pomóżcie mi stanąć na nogi – apeluje Artur Wąsowicz z miejscowości Zmarłe (fot. archiwum Fundacji Jesteśmy Blisko).

Mieszkaniec gminy Kluczewsko potrzebuje pół miliona złotych na protezę. – Pomóżcie mi stanąć na nogi – prosi

Artur Wąsowicz kiedyś pomagał innym – angażując się w akcje charytatywne za granicą przekazywał setki tysięcy złotych na cele społeczne. Dziś w wyniku splotu nieszczęśliwych zdarzeń i wypadku samochodowego przyszło mu prosić o wsparcie. Ceną za sprawność podopiecznego Fundacji Jesteśmy Blisko wynosi ponad pół miliona złotych.

Powrót do Polski po ponad 20 latach pracy za granicą był dla pana Artura marzeniem, które niestety nagle zmieniło się w koszmar. Na początku tego roku 46-letni mieszkaniec gminy Kluczewsko miał bardzo poważny wypadek samochodowy. Mężczyzna przeżył, ale cena jaką zapłacił była ogromna – stracił lewą nogę powyżej kolana. Obecnie pan Artur mieszka wraz z żoną w rodzinnym domu w miejscowości Zmarłe, w gminie Kluczewsko.

18 stycznia miałem wypadek. Przez tydzień byłem w śpiączce. Zdawałem sobie sprawę ze swoich obrażeń, z tego, że najprawdopodobniej stracę nogę i już powoli zaczynałem planować swoje życie, swoje nowe, inne życie… Obecnie bardzo cierpię z powodu bólów fantomowych, leki farmaceutyczne niestety działają bardzo słabo, dlatego staram się stosować alternatywne metody leczenia – opowiada Artur Wąsowicz.

Ale nie poddaje się, ba planuje już swoją przyszłość. Pan Artur chce założyć stowarzyszenie, które będzie pomagać osobom przed i po amputacji, prowadzić szkolenia z zakresu opieki nad amputowanymi kończynami, informować o prawach jakie im przysługują. Chce również zapewniać poszkodowanym opiekę psychologiczną i pomoc prawną.

Mieszkaniec gminy Kluczewsko chce również wrócić do normalnej aktywności fizycznej. Aby osiągnąć to wszystko potrzebna mu jest profesjonalna proteza, której koszt przekracza możliwości finansowe mężczyzny. Do tego dochodzą koszty rehabilitacji i leków.

Kiedyś pomagałem innym, teraz zwracam się do państwa z apelem – pomóżcie mi stanąć na nogi, pomóżcie odnaleźć się w tej nowej sytuacji i pomóżcie mi, abym mógł pomagać innym – apeluje Artur Wąsowicz.

/RB/

Jak można pomóc panu Arturowi
SIEPOMAGA.PL
https://www.siepomaga.pl/artur-wasowicz
LICYTACJE CHARYTATYWNE
https://www.facebook.com/groups/licytacjedlaarturawasowicza
PRZELEW PIENIĘŻNY
Fundacja „Jesteśmy Blisko”, ul. Jędrzejowska 79c, 29-100 Włoszczowa, Bank Spółdzielczy we Włoszczowie, numer konta 95 8525 0002 0000 0010 7725 0001, w tytule Darowizna dla Artura Wąsowicza.
1% PODATKU
Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, gdzie należy wpisać numer KRS 0000350393, a w pozycji informacje uzupełniające - Artur Wąsowicz.

UDOSTĘPNIJ