Na początku grudnia do Włoszczowy ma dotrzeć węgiel dla mieszkańców.

Na początku grudnia ma dotrzeć do Włoszczowy węgiel w cenie 2 tysięcy złotych za tonę. Jest 1200 chętnych mieszkańców

We wszystkich gminach powiatu włoszczowskiego trwa przyjmowanie wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie 2 tysięcy złotych. Samorządy organizują już punkty sprzedaży węgla i niebawem ruszają.

25 listopada na sesji Rady Miejskiej we Włoszczowie Michał Ślęzak, naczelnik Wydział Mienia Gminnego, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy poinformował radnych, że gmina podpisała już umowę z Polską Grupą Górniczą w Katowicach i węgiel ma trafić do Włoszczowy na początku grudnia.

Chęć jego zakupu wyraziło prawie 1200 mieszkańców miasta i gminy na łączną ilość około 1500 ton. Naczelnik Ślęzak przekazał też radnym, że we wszystkich gminach naszego powiatu węgiel będzie sprzedawany po 2 tysiące złotych za tonę (plus koszt dostawy do odbiorcy).  

Przypomnijmy, że od 7 listopada można składać wnioski na tańszy węgiel w Urzędzie Gminy Włoszczowa (budynek B, pierwsze piętro, pokój nr 17) lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej (ePUAP).

Magistrat poinformował na swojej stronie internetowej, że sprzedaż węgla zostanie uruchomiona niezwłocznie po podpisaniu umowy ze składami opału, skąd węgiel będzie odbierany. Dystrybucją surowca zajmie się pięć składów (trzy w mieście oraz w Kurzelowie i Przygradowie).

/RB/

UDOSTĘPNIJ