Mierzenie radnym temperatury przed wejściem do sali konferencyjnej Urzędu Gminy (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej we Włoszczowie z zachowaniem szczególnych środków ostrożności

Radni w maseczkach ochronnych i rękawiczkach jednorazowych, obowiązkowa dezynfekcja rąk i mierzenie temperatury ciała – tak wyglądała piątkowa sesja Rady Miejskiej, która trwała zaledwie 15 minut.

Włoszczowski magistrat specjalnie przygotował się na to wyjątkowe posiedzenie. Dla radnych zabezpieczono maseczki, rękawiczki, przed wejściem można było zdezynfekować ręce i zmierzyć temperaturę ciała.

Radni i goście zostali bezpiecznie rozlokowani w sali obrad. Ograniczona została do minimum liczba osób z obsługi. Naczelnicy wydziałów, dyrektorzy i kierownicy jednostek byli proszeni tylko w koniecznych potrzebach. Procedowanie trwało niespełna kwadrans.

Życzę wszystkim zdrowia i wytrwałości w tym trudnym czasie – zakończył obrady przewodniczący rady Grzegorz Dudkiewicz.

Podczas piątkowej sesji włoszczowscy radni zgodzili się na sprzedaż budynku po byłej szkole podstawowej w Gościencinie. Może on być wykorzystany na cele działalności gospodarczej.

Szkoła w Gościencinie została zlikwidowana w 2011 roku. Od tamtego czasu budynek był wykorzystywany na potrzeby sołeckie – zebrania wiejskie, zajęcia świetlicowe i małą izbę tradycji, prowadzoną przez koło gospodyń wiejskich.

Jednak przez większość roku świecił pustkami, a gmina Włoszczowa musiała go utrzymywać. Obecnie budynek ten wymaga kosztownych remontów i przebudowy. Radni włoszczowscy byli w tej kwestii jednomyślni – trzeba go sprzedać.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ