Władze samorządowe gminy Włoszczowa z nagrodzonymi studentami.

Najzdolniejsi studenci i uczniowie podstawówek w gminie Włoszczowa otrzymali stypendia burmistrza Grzegorza Dziubka

8 studentów i 25 uczniów szkół podstawowych w gminie Włoszczowa otrzymało stypendia burmistrza w wysokości 200 złotych miesięcznie podczas uroczystej gali, zorganizowanej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość odbyła się w przeddzień święta państwowego, 10 listopada w Domu Kultury. Z uwagi na wymogi sanitarne wzięło w niej udział niewiele osób. Akty nadania stypendium wręczali burmistrz Grzegorz Dziubek z przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Dudkiewiczem. W sumie otrzymało je 33 najzdolniejszych uczniów i studentów w gminie – zobacz.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

Gratuję wam, waszym rodzicom, nauczycielom i profesorom. My, jako samorząd gminy, staramy się stawiać edukację na pierwszym miejscu. Staramy się tak realizować zadania, abyście mieli korzystne, dobre warunki do zdobywania wiedzy, a wasi nauczyciele odpowiednie narzędzia, aby tę wiedzę wam przekazywać.

Po części oficjalnej odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej wraz z solistami sekcji wokalnej Domu Kultury oraz debiutującego we Włoszczowie zespołu niepodległościowego. Część muzyczną prowadził dyrygent włoszczowskiej orkiestry Michał Dudkiewicz.

W przededniu Święta Niepodległości burmistrz Grzegorz Dziubek życzył zebranym, aby dzień 11 listopada nie był tylko dniem wolnym od pracy, ale, żeby przeżyć go przede wszystkim z ojczyzną.

Zatrzymajmy się w miejscach pamięci narodowej, wywieśmy flagę, przeczytajmy może jakąś książkę historyczną, żeby ten patriotyzm budować, rozpalać ducha patriotyzmu, solidarności, braterstwa, współpracy w nas Polakach, szczególnie w tym trudnym czasie pandemii. Bądźmy razem, pamiętajmy o Polsce, budujmy Polskę, budujmy naszą wspólną ojczyznę – apelował burmistrz.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ