Podział mandatów do Rady Miejskiej we Włoszczowie.

Nowi radni Rady Miejskiej we Włoszczowie. Aż 10 kandydatów z Trzeciej Drogi i tylko jeden z Prawa i Sprawiedliwości

Wielki sukces w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej we Włoszczowie odnieśli kandydaci Trzeciej Drogi. Do samorządu weszło aż 10 ludzi burmistrza Grzegorza Dziubka.

W przeliczeniu na mandaty kandydaci Trzeciej Drogi uzyskali aż 66,67 procent. Do Rady Miasta dostali się na kolejne kadencje dotychczasowi radni: Grzegorz Dudkiewicz, Roman Sybis, Marek Gołda, Zbigniew Woldański, Jerzy Wiśniewski, Czesław Młynarczyk, Michał Szafrański (najlepszy wynik w gminie), Dorota Hupa-Rutkowska i Zbigniew Pasoń. 10 kandydatem Trzeciej Drogi będzie Andrzej Urbański z Włoszczowy.

Dwóch kandydatów wprowadzi do Rady Miejskiej komitet Piotra Turczyńskiego (13,33% procent mandatów) – to sam lider listy, radny trzeciej kadencji Piotr Turczyński z Włoszczowy oraz Mariusz Latosiński z Dąbia. Dwóch radnych będzie miał także klub TLW (13,33% poparcia) – są nimi Grzegorz Krzywonos z Włoszczowy i Sebastian Klimczak z Ludwinowa. Ostatni radny-elekt to Karolina Dumin z Dankowa Małego, reprezentująca klub Prawo i Sprawiedliwość (6,67% głosów).

/RB/

Rada Miejska kadencji 2024-2029 (wyniki głosowania w komitetach od najlepszych)

UDOSTĘPNIJ