Podział mandatów do Rady Powiatu Włoszczowskiego.

Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny wygrało wybory do Rady Powiatu Włoszczowskiego. Drugie miejsce dla Trzeciej Drogi

Osiem mandatów do Rady Powiatu zdobyli kandydaci Prawa i Sprawiedliwości, a to oznacza, że po raz kolejny przejmą władzę w Powiecie Włoszczowskim.

PiS otrzymało w wyborach 47,06 procent głosów, co dało jej 8 mandatów – więcej, niż ma obecnie. Do Rady Powiatu dostali się na kolejne kadencje wszyscy startujący członkowie zarządu: starosta Dariusz Czechowski, wicestarosta Łukasz Karpiński (uzyskał najlepszy wynik w powiecie) i członek zarządu Rafał Pacanowski, a także Dariusz Mietelski i Jarosław Krzyżanowski. Nowymi radnymi z ramienia PiS będą: Damian Moroń z Praczki, Monika Skoczek z Kurzelowa i Piotr Spurek z Ciesiel. Mandat na koleją kadencję wywalczył też obecny przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz, koalicjant PiS, startujący z komitetu TLW.

Drugie miejsce w boju o powiat zajęła Trzecia Droga, zdobywając 29,41 procent mandatów. Do Rady Powiatu weszli czterej dotychczasowi radni: Jerzy Suliga, Paweł Strączyński, Zbigniew Hamera i Leopold Kwapisz. Do powiatu powraca po pięcioletniej przerwie Jacek Zięba z Kluczewska. Lewicę reprezentował będzie po raz kolejny Krzysztof Malinowski. Nowymi radnymi powiatu będą: Piotr Bulski z Włoszczowy (komitet TLW) oraz Jacek Dominik z Krasowa (komitet Z ludźmi, dla Ludzi).

/RB/

Rada Powiatu kadencji 2024-2029 (wyniki głosowania w komitetach od najlepszych)

UDOSTĘPNIJ