Tak Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Moskorzewa witała nowy samochód bojowy dla swojej jednostki.

Ochotnicza Straż Pożarna w Moskorzewie ma nowy wóz bojowy za 750 tysięcy złotych. Pomógł poseł Bartłomiej Dorywalski

20 sierpnia jednostka OSP Moskorzew otrzymała wymarzony i długo oczekiwany wóz bojowy wart około 750 tysięcy złotych.

To jest wyjątkowy dzień, bo po 20 latach OSP Moskorzew doczekała się nowego samochodu bojowego – mówił zadowolony wójt gminy Andrzej Walasek.

Wyjątkowe było też przywitanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego przez druhów z Moskorzewa, którzy z odpalonymi racami, przy dźwiękach syren powitali nowe volvo wjeżdżające na plac jednostki. Policja musiała wstrzymać ruch na drodze krajowej 78. Emocji było co nie miara.

W wydarzeniu uczestniczył między innymi poseł Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy, który 2 lata temu, na dożynkach gminnych w Chlewicach obiecał druhom, że pomoże im w pozyskaniu takiego wozu.

I słowa dotrzymał. Czekaliśmy długo, ale mamy ten upragniony samochód. To jest bardzo ważna chwila dla wszystkich mieszkańców, ważne wydarzenie w 126-letniej historii naszej jednostki – podkreślał Kordian Kucharczyk, wiceprezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Moskorzewie.

 

Bartłomiej Dorywalski – poseł na Sejm

Razem z komendantem Krzysztofem Cioskiem zapowiedzieliśmy na dożynkach w Chlewicach wsparcie w pozyskaniu nowego samochodu dla jednostki z Moskorzewa. Wiedzieliśmy, jak bardzo jest tutaj potrzebny na granicy naszego powiatu i województwa. Niech służy Bogu na chwałę i ludziom na pożytek.

Uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego samochodu dla moskorzewskiej jednostki miało odbyć się w ostatnią niedzielę sierpnia, jednak z powodu niekorzystnej pogody zostało odwołane i przełożone na późniejszy termin.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ