Najlepsze w województwie świętokrzyskim młode siatkarki z gminy Kluczewsko z opiekunami oraz władzami samorządowymi powiatu i gminy (fot. ZP-S Kluczewsko).

Ogólnopolski turniej minisiatkówi o puchar wójta Kluczewska wygrały siatkarki z Krakowa. Kluczewsko najlepsze w naszym województwie

26 drużyn z sześciu województw rywalizowało w III Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt Kluczewsko Mini Volley Cup’2020 o puchar wójta gminy.

Impreza odbyła się 1 lutego w hali sportowej. Podobnie jak w latach ubiegłych również w tym roku turniej miał bardzo mocną obsadę. Do Kluczewska przyjechało sporo mocnych drużyn, jeśli chodzi o dziecięcą minisiatkówkę z województw: opolskiego, małopolskiego, śląskiego, łódzkiego, lubelskiego i oczywiście świętokrzyskiego.

Ostatecznie najlepsza okazała się drużyna Prądniczanki I z Krakowa, która w finale pokonała MKS MOS I Wieliczkę. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Szóstki TPS II z Białej Podlaskiej. W sumie w całym turnieju rozegrano 130 meczów, w których uczestniczyła prawie setka młodych siatkarek. Najlepszą zawodniczką turnieju (MVP) została Kaja Gorączko z Krakowa.

Wszystkie drużyny dziewcząt biorące udział w ogólnopolskim turnieju minisiatkówki w Kluczewsku z organizatorami i władzami samorządowymi (fot. ZP-S Kluczewsko).

Warto wspomnieć, że podczas turnieju prowadzono też klasyfikację najlepszych drużyn z województwa świętokrzyskiego, które rywalizowały o puchar ufundowany przez Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Co ciekawe, całe pudło wywalczyły młode siatkarki z gminy Kluczewsko. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z miejscowej szkoły, drugi był Dobromierz, a na trzecim miejscu uplasował się kolejny zespół z Kluczewska.

Wszyscy uczestnicy ogólnopolskiego turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz upominkami. Najlepsze zespoły i zawodniczki otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczali: wójt Kluczewska Rafał Pałka, wicestarosta włoszczowski Łukasz Karpiński, członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta oraz radna powiatowa Irena Orzechowska – dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku.

Klasyfikacja końcowa turnieju 
1. Prądniczanka I Kraków, 2. MKS MOS I Wieliczka, 3. Szóstka TPS II Biała Podlaska, 4. Szóstka TPS I Biała Podlaska, 5. ECO UNI I Opole, 6. UKS TYTAN Ostrowy, 7. Szóstka TPS V Biała Podlaska, 8. Szóstka TPS III Biała Podlaska, 9. Szóstka TPS IV Biała Podlaska, 10. UMKS I Tuszyn. 11. SP I Kluczewsko, 12. ECO UNI III Opole, 13. SP I Dobromierz, 14. SP II Kluczewsko, 15. Volley Stars I Ostrowiec Św., 16. UMKS II Tuszyn, 17. ECO UNI II Opole, 18. Volley Stars II Ostrowiec Św., 19. UKS TYTAN II Ostrowy, 20. SP II Dobromierz, 21. FUN SPORT Kielce, 22. MKS MOS II Wieliczka, 23. AS II Radoszyce, 24. AS I Radoszyce, 25. UMKS III Tuszyn, 26. Prądniczanka II Kraków.

/RB/

UDOSTĘPNIJ