Drużyna siatkarek z Zawiercia wygrała puchar wójta Gminy Kluczewsko Rafał Pałki (z lewej); na zdjęciu zawodniczki ze sponsorami nagród (fot. Tomasz Dębowski).

Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt – Kluczewsko Mini Volley Cup 2024. Lolek najlepszą drużyną w województwie

Drużyna z Zawiercia wygrała puchar wójta Gminy Kluczewsko, a zespół z Wieliczki wywalczył puchar starosty włoszczowskiego podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt – Kluczewsko Mini Volley Cup’2024.

Impreza siatkarska odbyła się 10 lutego w kluczewskiej hali sportowej. W tym roku po raz pierwszy zawody zorganizowano w dwóch kategoriach wiekowych: trójki (rywalizowały o puchar wójta) i dwójki (o puchar starosty).

Na rozgrywki do Kluczewska przyjechało 40 zespołów z pięciu województw: lubelskiego, śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego. Tradycyjnie turniej miał bardzo mocną obsadę z wielokrotnymi i regularnymi uczestnikami Mistrzostw Polski na czele.

W sumie o końcowe zwycięstwo rywalizowało ponad 140 zawodniczek. Rozegrano łącznie 164 spotkania. W kategorii dwójek wygrał zespół MKS MOS Wieliczka, w kategorii trójek – MKS Dwójka Zawiercie. Gospodarze spotkania – UKS Lolek Kluczewsko wywalczyli piąte miejsce w obu kategoriach.

W zawodach prowadzono także klasyfikację najlepszych drużyn z województwa świętokrzyskiego, które rywalizowały o Puchar Prezesa UKS Lolek Kluczewsko. Tytuł najlepszej drużyny zdobyli gospodarze.

W każdej kategorii wiekowej wybrano też najlepsze zawodniczki (MVP) turnieju. W kategorii dwójek była to Alicja Kural (MKS MOS Wieliczka), w grupie trójek – Julia Dziób (MKS Dwójka Zawiercie I).

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczyli: wójt Kluczewska Rafał Pałka, członek Zarządu Powiatu Małgorzata Gusta, Renata Dziedzic z włoszczowskiego starostwa oraz dyrektor miejscowej szkoły podstawowej Irena Orzechowska.

UKS Lolek Kluczewsko reprezentowały na ogólnopolskim turnieju: Nela Owsikowska, Sarah Czaja, Lena Olczyk, Maja Ławińska, Natalia Karolczyk, Julia Ludynia, Antonina Dębowska, Liliana Owsikowska, Aleksandra Dobrowolska, Maja Miszczak, Dżesika Zeler, Oliwia Basiak i Aleksandra Dziuba. Opiekunami drużyn byli Beata Bąk i Tomasz Dębowski.