Najlepsza drużyna województwa świętokrzyskiego – UKS Lolek Kluczewsko I z trenerem oraz sponsorami pucharów i nagród (fot. ZPS Kluczewsko).

Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt w Kluczewsku. Puchar wójta dla Zawiercia, puchar starosty dla Kluczewska

28 stycznia w hali sportowej w Kluczewsku rozegrano V Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt „Kluczewsko Mini Volley Cup’2023” o Puchar Wójta Gminy. Gospodarze zostali najlepszą drużyną województwa świętokrzyskiego.

Na rozgrywki przyjechało do Kluczewska 36 zespołów z województwa śląskiego, małopolskiego, łódzkiego i świętokrzyskiego, w tym wielu regularnych uczestników i medalistów Mistrzostw Polski. W sumie rozegrano 180 spotkań. Pierwsze miejsce zajęła drużyna MKS Dwójka Zawiercie, drugie MKS MOS Wieliczka I, a trzecie Łaskovia Łask I.

W trakcie turnieju prowadzono także klasyfikację najlepszych drużyn z województwa świętokrzyskiego, które rywalizowały o puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Najlepszą drużyną w regionie okazały się siatkarki UKS LOLEK Kluczewsko I (trener – Tomasz Dębowski), drugie miejsce zdobył MUKS Jedynka Ostrowiec Świętokrzyski I, natomiast trzecie UKS Lolek Kluczewsko II.

Wybrano też najlepsze zawodniczki (MVP) i najlepszego trenera. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami i medalami oraz nagrodami rzeczowymi, które wręczyli między innymi wójt Kluczewska Rafał Pałka oraz wicestarosta włoszczowski Łukasz Karpiński. W tym roku po raz kolejny w organizację turnieju włączyli się policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie.

/RB/

UDOSTĘPNIJ