Zadowolony personel nowoczesnego Oddziału Rehabilitacji włoszczowskiego szpitala.

Otwarto przebudowany Odział Rehabilitacji włoszczowskiego szpitala. Goście byli pod wrażeniem inwestycji za 4 miliony złotych

28 września otwarto uroczyście przebudowany Oddział Rehabilitacji w Szpitalu Powiatowym imienia Jana Pawła II we Włoszczowie, który został gruntownie przebudowany i zyskał nowe wyposażenie na miarę XX wieku.

Goście uczestniczący w uroczystości, w tym parlamentarzyści i władze wojewódzkie, byli pod wrażeniem nowoczesnego oddziału i pozytywnych zmian, jakie zachodzą we włoszczowskim szpitalu, zarządzanym od 4,5 lat przez Rafała Krupę.

Przypomnijmy, że na trzecim piętrze, w miejscu byłego oddziału ginekologiczno-położniczego powstało 15 dwuosobowych sal chorych i 1 sala jednoosobowa (izolatka), z których każda ma dostęp do łazienki. Sale chorych wyposażono w 31 elektrycznych łóżek. Utworzono pomieszczenia dla personelu oraz sale przeznaczone do udzielania świadczeń rehabilitacyjnych.

Ale to nie wszystko, bowiem czym byłyby same pomieszczenia bez sprzętu. Dlatego zakupiono niezbędne urządzenia rehabilitacyjne, między innymi szyny do ćwiczeń biernych stawu barkowego oraz stanu kolanowego i biodrowego, wanny wirowe  do kąpieli  kończyn dolnych i górnych, diatermię krótkofalową, aparat do krioterapii na zimne powietrze, falę uderzeniową, lasery, lampy do terapii światłem spolaryzowanym, urządzenie do elektroterapii, czy elektryczne stoły rehabilitacyjne.

Wartość całego projektu wyniosła 4,1 miliona złotych, z czego ponad 2,4 miliona dofinansowała Unia Europejska, 319 tysięcy darowizny przekazała Fundacja PGE na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, przeszło 255 tysięcy dołożył Powiat Włoszczowski (na dokumentację i wentylację), wkład własny szpitala wyniósł ponad 1,1 miliona złotych.

Dużo słów pochwały padło pod adresem dyrektora szpitala Rafała Krupy – zarówno od władz wojewódzkich, jak i powiatowych. Dyrektor Krupa podziękował za pomoc i wsparcie przyjaciołom szpitala. Nowy oddział poświęcił dziekan dekanatu włoszczowskiego, ksiądz prałat prałat Zygmunt Pawlik.

W uroczystości wzięło udział około sto osób, w tym między innymi poseł Bartłomiej Dorywalski, senator Jacek Włosowicz, wojewoda Zbigniew Koniusz, marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, władze samorządowe Powiatu Włoszczowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, personel.

Goście podkreślali, że dzięki przebudowie Oddziału Rehabilitacji proces dochodzenia do zdrowia będzie odbywał się w godnych warunkach, w przyjaznym otoczeniu, co ma dla pacjentów szczególne znaczenie. Natomiast wzbogacenie się oddziału o nowy sprzęt pozwoli kadrze medycznej i fizjoterapeutom na skuteczne działanie.

Chcemy, żeby ten szpital był naszą perełką, żeby był dumą, żeby mieszkańcy chcieli się tutaj leczyć i przybywali tutaj, wiedząc, że zostanie im udzielona najlepsza możliwa pomoc i to w warunkach XXI wieku. Pragniemy, aby były tutaj jak najlepsze warunki leczenia dla pacjentów i pracy dla personelu. Myślę, że wszelkie działania, które podejmujemy dla tego szpitala, wszystkich nas jednoczą we wspólnym celu – mówił poseł Bartłomiej Dorywalski.

 

Co by nie powiedzieć o szpitalu we Włoszczowie, to jedno jest pewne – to jest szpital wzorcowy. Tyle inwestycji i sprzętu tu spłynęło w ostatnich latach. Zarówno starosta, jak i dyrektor oraz wszystkie życzliwe temu miejscu osoby zrobiły wiele, aby poziom lecznictwa był bardzo wysoki we Włoszczowie – stwierdził wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

 

Kto by dzisiaj nie chciał podpiąć się do tej lokomotywy, która pięknie ciągnie wagony, rozwija się, pomagają jej wszyscy i wszędzie. Mam nadzieję, że nie spoczniemy, aż dojdziemy, cel mamy wzniosły, nakreślony – podsumował przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz

To kolejny w ostatnim czasie oddział włoszczowskiego szpitala, który przeszedł metamorfozę. Przypomnijmy, że rok temu, w czerwcu otwarto tutaj nowoczesną Chirurgię Ogólną za ponad 3,5 miliona złotych. Obecnie ZOZ Włoszczowa jest w trakcie największej w dziejach inwestycji o wartości ponad 31 milionów złotych – chodzi o kompleksową termomodernizację ośmiu budynków. Kilka dni temu szpital włoszczowski otrzymał blisko 7,9 miliona na modernizację i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

/RB/

Zobacz również:

Przebudowany Oddział Chirurgii we włoszczowskim szpitalu otwarty. – To nowa rzeczywistość – mówił ordynator

UDOSTĘPNIJ