W poniedziałek postęp prac na ulicy Wiśniowej sprawdziła władza powiatu: (od lewej) wicestarosta Łukasz Karpiński, starosta Dariusz Czechowski i przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz.

Pierwszy asfalt już położony na części ulicy Wiśniowej we Włoszczowie. Władza powiatu zadowolona z postępu prac (wideo)

W poniedziałek, 5 sierpnia drogowcy położyli pierwszą warstwę wyrównawczą asfaltu na ulicy Wiśniowej, na odcinku od Żeromskiego w stronę 1 Maja. Na tej samej długości wybudowano już nowy chodnik po jednej stronie drogi.

W poniedziałek parking włoszczowskiego starostwa był zamknięty dla pracowników i petentów z uwagi na kładzenie masy bitumicznej. Niebawem będzie robiony chodnik po przeciwnej stronie ulicy (wzdłuż bloków mieszkalnych). Dalej, w stronę Woli Wiśniowej trwają intensywne prace związane z budową kanalizacji deszczowej w drodze. Zostaną też przestawione trzy słupy energetyczne stojące na parkingu przy stadionie. Ulica Wiśniowa ma być zrobiona do końca października. Realizuje ją gmina Włoszczowa, dzięki dotacji unijnej pozyskanej w ramach projektu rewitalizacji miasta.

Pierwszą warstwę asfaltu już położono na części ulicy Wiśniowej (fot. Rafał Banaszek). 

Ale to nie jedyna droga powiatowa, która jest obecnie remontowana. Trwa też przebudowa ponad półkilometrowego odcinka w Koniecznie (od szkoły w kierunku Rogienic) wraz z budową chodnika po jednej stronie. Remontowana jest również droga z Komornik do Januszewic na długości około 1,7 kilometra oraz budowany chodnik. Obie drogi mają być gotowe do 30 września. Inwestycje powiatowe, na które pozyskano dofinansowanie z budżetu państwa, współfinansują gminy Włoszczowa i Kluczewsko.

/RB/

UDOSTĘPNIJ