- Mamy marzenie, żeby tutaj powstał nowoczesny stadion - podkreślają burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek z dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jolantą Tyjas.

Niebawem poznamy koncepcję przebudowy miejskiego stadionu we Włoszczowie – inwestycji wartej kilkadziesiąt milionów złotych

29 lutego we włoszczowskim Domu Kultury zostanie uroczyście zaprezentowana koncepcja przebudowy Stadionu Sportowego imienia Mariana Górskiego we Włoszczowie – jednej z największych inwestycji samorządowych ostatnich lat. 

Gmina ma w planach stworzenie nowoczesnego kompleksu sportowo-szkoleniowego na miarę XXI wieku.

Ośrodek Sportu i Rekreacji już zlecił prace nad projektem jednej z krakowskich firm. Dokumentacja będzie kosztować około 100 tysięcy złotych. Pierwsze wizualizacje mamy poznać pod koniec tego miesiąca.

Opracowana koncepcja robi ogromne wrażenie. Można powiedzieć, że będzie to jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowych w tej części kraju – mówi burmistrz Grzegorz Dziubek, ale szczegółów na razie nie zdradza.

Włodarz Włoszczowy prowadzi rozmowy z Ministerstwem Sportu i Turystyki w sprawie dofinansowania – w tym celu na początku lutego spotkał się z wiceministrem Ireneuszem Rasiem. „Niebawem dobre wieści dla naszego miasta” – napisał po spotkaniu na swoim Facebooku.

Na początku lutego burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek spotkał się z wiceministrem sportu i turystyki Ireneuszem Rasiem (fot. Grzegorz Dziubek).
Na początku lutego burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek spotkał się z wiceministrem sportu i turystyki Ireneuszem Rasiem (fot. Grzegorz Dziubek).

Rozbudowany obiekt przy ulicy Wiśniowej ma służyć nie tylko lokalnym klubom w różnych dziedzinach sportu, ale jego koncepcja zakłada również świadczenie usług o zasięgu ogólnopolskim.

Po rewitalizacji miasta w latach 2020-2022 rozbudowa i modernizacja miejskiego stadionu we Włoszczowie będzie największą inwestycją w dziejach Gminy Włoszczowa, szacowaną na kilkadziesiąt milionów złotych.

Mamy marzenia, chcemy, żeby we Włoszczowie powstał nowoczesny stadion i zrobimy wszystko, żeby tak się stało – obiecuje burmistrz Grzegorz Dziubek.

/RB/

Dyrektor OSiR Jolanta Tyjas i burmistrz Grzegorz Dziubek zapowiadają wielką metamorfozę miejskiego stadionu.
UDOSTĘPNIJ