Podpisanie umowy w Kielcach: (od lewej) Agnieszka Górska, Łukasz Karpiński, Dariusz Czechowski i Zbigniew Koniusz (fot. ŚUW Kielce).

Powiat włoszczowski likwiduje „białe plamy” komunikacyjne. Będą trzy kolejne linie autobusowe

174 tysiące złotych dofinansowania z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych otrzymał od wojewody świętokrzyskiego powiat włoszczowski. Dzięki temu będą dodatkowe kursy autobusów w powiecie.

15 lipca władze powiatu podpisały z wojewodą umowę na dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej trzech kolejnych linii autobusowych, to jest Włoszczowa – Celiny, Włoszczowa – Rogalów i Włoszczowa – Boża Wola. Kwota dotacji z budżetu państwa pokryje 90 procent kosztów deficytu, jaki trzeba dopłacić do tych kursów.

Dotychczas powiat włoszczowski na likwidację „białych plam” komunikacyjnych pozyskał od wojewody dofinansowanie w wysokości ponad 268 tysięcy złotych na linie: Włoszczowa – Tarnawa Góra, Włoszczowa – Skorków i Włoszczowa – Świerków.

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

Składamy podziękowania na ręce wójta gminy Radków Jarosława Dominika, który partycypuje w kosztach linii Włoszczowa – Świerków na równi z powiatem włoszczowskim. Jednocześnie zapraszamy pozostałych włodarzy do współpracy w zakresie realizacji przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, tak bardzo potrzebnych mieszkańcom regionu zamieszkujących tak zwane białe plamy. Ich likwidacja stanowi przejaw troski o tę część społeczeństwa, która jest najbardziej wrażliwa na wykluczenie komunikacyjne, a w konsekwencji społeczne.

/RB/

Mapka z zaznaczonymi liniami autobusowymi w powiecie włoszczowskim, które otrzymały dofinansowanie (oprac. Starostwo Powiatowe).
UDOSTĘPNIJ