Od lewej: Marek Szpak, Jerzy Wiśniewski, Robert Krakowski, Sławomir Owczarek, Grzegorz Dziubek, Zbigniew Pasoń, Paweł Strączyński i Włodzimierz Rak.

Gmina Włoszczowa wybuduje ponad 5 kilometrów sieci kanalizacyjnej w Koniecznie i w Kurzelowie. Prace budowlane ruszają jesienią

15 lipca burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek podpisał umowę z rzeszowską firmą Budomont na budowę 3,5-kilometrowego odcinka kanalizacji sanitarnej w Koniecznie-Modrzewiu oraz 2 kilometrów sieci przy ulicy Wojska Polskiego i Armii Krajowej w Kurzelowie.

Koszt inwestycji wyniesie ponad 4 miliony złotych, z czego 2,7 miliona będzie pochodziło Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, resztę dołoży gmina.

Budowa kanalizacji rozpocznie się we wrześniu i zakończy za rok. Wykonawca – rzeszowska firma Budomont – jest dobrze znany we Włoszczowie. Pięć lat temu ta sama firma budowała już kanalizację w Koniecznie.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

Od wykonania tej kanalizacji uzależniony jest remont dróg powiatowych w Kurzelowie i Koniecznie – Modrzewiu. Mam nadzieję, że po skanalizowaniu tych odcinków drogi zostaną przebudowane przez powiat.

 

 

Jak poinformował prezes Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Paweł Strączyński w Koniecznie z przyłącza kanalizacyjnego o długości 413,5 metra będzie mogło skorzystać  67 odbiorców. W Kurzelowie, z kolei, zostanie wybudowane przyłącze o długości 258 metrów dla 52 odbiorców.

/RB/

UDOSTĘPNIJ