Powiat włoszczowski sprzeciwia się promowaniu ideologii LGBT w życiu publicznym. Radni przyjęli specjalną rezolucję

Rada Powiatu Włoszczowskiego przyjęła rezolucję, w której sprzeciwia się promocji osób o odmiennej orientacji seksualnej, to jest lesbijek, gejów, ludzi biseksualnych i transpłciowych.

Stanowisko to podjęto na ostatniej sesji rady w dniu 16 września. Opozycja była zdziwiona i pytała, co jest powodem poddania pod głosowanie takiej właśnie uchwały.

Nie przypominam sobie, aby na terenie naszego miasta czy powiatu odbywały się jakieś marsze równości. Społeczeństwo naszego kraju jest już dość podzielone i moim zdaniem nie powinniśmy dokładać cegiełki do jeszcze większego i głębszego podziału. Proponowałbym bardziej podjęcie rezolucję do ministra zdrowia o zwiększenie środków na szpitale powiatowe – mówił radny Jerzy Suliga, były starosta włoszczowski.

 

Też jestem katolikiem, jak większość tutaj obecnych na sali. Uważam, że każdy powinien postępować według własnego sumienia. Każdy ma swoje życie i według niego postępuje. Jedni drugim nie powinni niczego narzucać – dodał radny Leopold Kwapisz.

Wicestarosta Łukasz Karpiński był jednak innego zdania.

Nikt tutaj nie mówi o jakiejś dyskryminacji. Chcemy bronić porządku i ładu społecznego, a przede wszystkim wartości chrześcijańskich. To nie jest dla mnie miłe, jak oglądam, jak jest przedstawiany krzyż, jak jest wyśmiewana eucharystia, msza święta. Dla mnie jest to nie do pomyślenia – powiedział.

Za rezolucją w sprawie sprzeciwu wobec promocji i prób wprowadzania ideologii LGBT w życiu publicznym zagłosowało ostatecznie 11 radnych powiatu włoszczowskiego, wstrzymało się od głosu 6 radnych.

Poniżej treść rezolucji w całości:

/RB/

UDOSTĘPNIJ